Milano tatilinde alışveriş en iyi nerelerde yapılır?

Modernizmin ve tarihin iç içe geçtiği bir şehir olan Milano, yerli ve yabancı birçok turistin tercih ettiği bir destinasyondur. Milano’ya gittiğinizde sizi uçsuz bucaksız bir alışveriş çılgınlığı karşılayacak. Çünkü Milano tam anlamıyla bir alışveriş cenneti. Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden olan Milano, oldukça lüks bir şehirdir. Peki bu modanın kalbi olan şehirde en iyi alışveriş nerelerde yapılır?
Via Montenapoleone: Şehrin en lüks ve gösterişli caddelerinden olan Via Montenapoleone, dev moda markalarının mağazalarını barındırıyor. Bulgari ile başlayıp Celine ile biten Monte Napoleone’nin başındaki ayakkabı markası Fratelli Rossetti’ye uğramadan bu sokaktan ayrılmamakta fayda var. Versace’nin 4 katlı mağazasına ev sahipliği yapan bu caddede aynı zamanda Gucci, Bally, Salvatore Ferragamo, Cartier, Baldinini, Etro, Giuseppe Zanotti, Bottega Veneta, Hogan, Iceberg, Louis Vuitton, Narciso Rodriguez, Valentino, Prada, Pucci, Tiffany’nin mağazaları bulunuyor. Via Montenapoleone sadece lüks markalara değil, lüks bina ve mağazalara da ev sahipliği yapıyor.

Corso Venezia: Yüksek kaliteli moda tutkunu musunuz? O halde sizi Corso Venezia’ya alalım. Alışveriş açısından sunduğu üst düzey fırsatların yanı sıra ev sahipliği yaptığı görkemli binalar, ve tüm çevreyi saran nezih kafeler ile Corso Venezia, bir alışveriş caddesi olmanın ötesinde bir güzellik sunuyor.

Corso Vittorio Emanuele II: Sokak modasında son trendleri takip etmeye bayılıyorsanız bu cadde tam size göre. Bershka, Mango, H&M, Zara ve daha bir çok markanın ülkemizde hiç görmediğiniz ürünlerini burada bulabilirsiniz.