Mersin’de en lezzetli tantuni nerelerde yenir?

Mersin’de en lezzetli tantuni nerelerde yenir?

Türkiye’nin hemen her şehrinde olduğu gibi Mersin ilinin de kendine has yöresel lezzetleri bulunmaktadır. Akdeniz’in en canlı limanlarından birine sahip olan Mersin’de yemek kültürü çok gelişmiştir. Şüphesiz ki tantuninin en iyisi Mersin’de yapılır. Biz de Mersin’de en lezzetli tantuniyi yiyebileceğiniz mekanları derledik;
Memoş Tantuni: Memoş Tantuni, yurtiçine ve yurtdışına paket servisi yapıyor. 1964’den bu yana var olan Memoş Tantuni’de tantuniler somun ekmek ya da lavaş arasında sunuluyor.

Göksel Tantuni: Yılların tecrübesine ve güvenilir bir isme sahip olan Göksel Tantuni, 25 yıldır hizmet veriyor. Ferah bir alana sahip olan işletme, aile ve arkadaş grupları için gayet uygun.

Yaprak Tantuni: Köklü bir geçmişe sahip olan Yaprak Tantuni, 3 noktada müşterilerine hizmet vermektedir. Özelliğini yaprak şeklinde incecik kesilmiş tantunisine borçlu olan ve ismini de burada alan mekan, ikramlarıyla da göz dolduruyor.

Özkan Tantuni: Mersin’de 4 adet şubesi bulunan Özkan Tantuni, tantunilerini lavaş ya da somun ekmek arasında servis ediyor. Kuyruk yağlı ya da yağsız biftek etinden yapılan, bol soslu nefis mi nefis tantunilerini mutlaka denemelisiniz.