Melekler Şehri Los Angeles

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin en büyük nüfuslu, ve New York şehrinden sonra en kalabalık şehirdir Los Angeles. Anlamı melekler şehri olan şehrin isminin hakkını verdiğini söyleden geçmeyelim.
Seyahat yapmak niyetindeyseniz, farklı kültürler tanımak ve unutamayacağınız bir tatil yaşamak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. ABD’nin dinamik metropollerinden biri bu şehir. Birçok sinema sektörüne, özellikle Holywood ve Disneyland gibi dev endüstrilere ev sahipliği etmiş.
Film ve dizi sektörüyle iç içe olan şehir medya çeşitliliği nedeniyle kültürel aktivitelerde yoğun bir tempo izlenimini sizlere sunar. Şehrin bir diğer özelliği ise büyük medya marketlerine sahip olmasıdır. Metropol şehri olmasından dolayı birçok kültürdeki insanı içinde barındırır. 670x210-çift-copy-los-angelBu çeşitlilik her ülkede olduğu gibi yemeklerede yansır. Neredeyse her bölgede dünya mutfaklarına özgü lezzetleri tatma imkanına sahipsiniz. Çin mutfağından, Doğu mutfağına kadar aklınıza gelebilecek her kültür alternatifiniz arasında. Fakat şehirde daha çok fast food zincirlerinin ön plana çıktığını söyleden geçmeyelim.
Hava bakımından ise sizlere sıkıntı yaratmayacak bir iklime sahip. ABD’nin diğer şehirlerine kıyasla daha sıcak bir iklim görülür. Şehrin dikkat çeken bir diğer yönü ise sayısız müzeleri, şan ve şöhret kokan sokakları ve hafızanızdan çıkaramayacağınız sinema salonları.
Eğlenceli bir tatil geçirmek niyetindeyseniz Los Angles biçilmiş kaftan niteliğinde.