Mayıs ayında mutlaka görmeniz gereken sergiler!

Türkiye, her köşesinde sanatla iç içe olduğumuz bir ülke. İşte sanatla dolu bir ay geçirmenizi sağlayacak Mayıs ayında gidebileceğiniz sergiler;
Kütleyi Çağırmak, Art On | 26 Nisan – 30 Mayıs 2019 Burcu Erden’in Art On İstanbul’daki ilk kişisel sergisi “Kütleyi Çağırmak” 26 Nisan 2019 tarihinde ziyarete açıldı. 30 Mayıs’a kadar açık olacak sergideki eserler, anıtsallığa mesafeli bir anlayışla yaklaşıyor. “Kütleyi Çağırmak” serisindeki işler, sanatçının daha önce Contemporary İstanbul fuarlarında sergilenen ve büyük ilgi gören küçük boyutlu ahşap insan figürü heykellerinden daha yabani ve gergin bir enerjiyi barındırıyor.

Nesneye Dair “İzler”, Galeri Selvin 2 | 15 Mayıs – 15 Haziran 2019 Sanatçı Derya Yılmaz Özşen’in Nesneye Dair “İzler” heykel sergisi, 15 Mayıs – 15 Haziran’a kadar Galeri Selvin 2’de ziyarete açık olacak. Sergide bulunan heykeller; teknolojik gelişmelerle birlikte hızlı ve çok sayıda üretilen ve insan yaşamını saran nesneler dünyasına ve bu dünyanın yarattığı gerçeklik anlayışına karşı bir eleştiriyi barındırıyor.

Bilge Koleksiyonu Sergisi, Galeri Feriye | 19 Nisan – 12 Mayıs 2019 Sergide Türkiye’nin modern ve çağdaş sanatında iz bırakmış 40’a yakın sanatçının 80’i aşkın eseri yer alıyor. Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan Fahrelnissa Zeid‘e, Gülsün Karamustafa‘dan Mehmet Güleryüz‘e birçok sanatçının geçtiğimiz yüzyılda iz bırakmış işlerini bu sergide keşfedebilirsiniz.