Mart ayında tatil yapabileceğiniz en iyi 3 yer!

mart_tatil

Birçoğumuz tatil için Mart ayını fazla hafife alır. Ama sadece Mart  ayında görülmeye değer bu 3 yurtdışı tatili ve nedenlerini kısaca tanıttığımız zaman belki fikrinizi değiştirirsiniz. İşte Mart ayında en iyi 5 yurt dışı tatili!

Hindistan, Holi festivali (6 Mart)
Renkli Hindistan Holi festivali Mart ayında parti için bahaneler arasında güzel bir tatil olabilir. Baharın gelişini ve kötülükleri üzerinden atıldığına inanarak kutlayan Hindistanlılar, eğlenceli bir festivalle coşuyorlar. Eğer Hindistan’a gitme şansınız yok ise, Holi festivali Berlin ve Londra’da kutlanır.
mart_tatili_ozel

Dublin veya New York, St Patrick Günü (17 Mart)
1500 yıl önce yaşamış Hristiyan dini misyoneri Aziz Patrick, 17 Mart Günü  dini tatil olarak Aziz Patrick’e  adanmıştır. Aziz Patrick anılırken viski içilir ve tabii ki müzik eşliğinde geçit törenleri ile kutlanır. Dublin’de, Londra ve New York kutlama 14 – 17 Mart, üç gün sürer ve Amerika Birleşik Devletleri’nde  o Beşinci Cadde’de ünlü geçit töreni ile, New York simgelerinden biri haline gelir.

mart_tatili_ozel2
Fransa, Snowboxx,
Snowboxx ünlü müzik festivali bu yıl Alpe d’Huez rozort Fransa’da kayak merkezinde yapılacak. Kayak ve müzik konserlerinin yanı sıra, burada açık yüzme havuzunda barbekü, gece partileri gibi pek çok etkinliklerle kutlanacak.