Malezya

Güneydoğu Asya’nın kalbinde stratejik konuma sahip Malezya sizi büyülemeye hep devam eder. Malay, Çinli ve Hintliler ile Sabah ve Sarawak bölgelerindeki birçok yerli topluluklarından oluşan sosyal bir çekirdek, Malezya’daki kültürlerin eşsiz ve ilham verici bir karışımıdır.
Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, şüphesiz Asya’nın en heyecan verici ve canlı şehirlerinden biridir. Kuala Lumpur’un yükselen gökdelenleri arasında savaş öncesi yapılar şeklinde zengin bir geçmişin kalıntıları vardır ve iki farklı çağın ilgi çekici karşıtlığını göstermektedir.
Melaka, Penang, Langka-wi, Kuching ve Kota Kinabalu gibi Malezya’nın gidilebilecek diğer noktalarının her birinin de kendine özgü çekicilikleri vardır. UNESCO Dünya Mirası Şehri George Town, UNESCO Dünya Mirası Şehri Melaka, UNESCO Dünya Mirası Alanı Kinabalu Parkı, UNESCO Dünya Mirası Alanı Gunung Mulu Milli Parkı ve Langkawi UNESCO Küresel Jeopark gibi UNESCO ödülleri alan bölgeleri vardır.

Malezya’nın gür ve iyi korunmuş doğal peyzajı, geniş bir eko-macera yelpazesi için idealdir. Malezya’nın Taman Negara (Dünyanın en eski tropik yağmur ormanlarından biri) gibi yağmur ormanları etkileyici bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir ve bazı nadir ve endemik türlere evsahipliği yapmaktadır.
Malezya’nın büyüleyici adaları ve plajları ideal bir güneş, deniz ve kum kaçamakları Sağlar. özellikle Terengganu ve Sabah kıyılarında ki bu adaların bazıları, nefes kesen sualtı manzaraları ile dünya çapında dalış merkezi konumundadır. Büyüleyici güzellikteki Sipadan Adası, dalış profesyonelleri tarafından dünyanın önde gelen dalış noktalarından biri olarak değerlendirilmektedir.
Malezya, etkileyici bahçe ve parklar, heyecan verici eğlence parkları, göz alıcı dağ resortları, uluslararası standartlardaki golf sahaları, lüks spa salonları ve sonsuz alışveriş seçenekleri gibi daha birçok şey sunmaktadır. Ülke aynı zamanda her yıl, yıl boyu gerçekleştirdiği Formula 1 Grand Prix, Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition (LIMA), 1Malaysia Year End Sale (M-YES/ Indirimli Satış Festivali), 1Malaysia GP Satış Festivali ve 1 Malaysia Mega Sale Carnival / Mega Indirim Karnavalı gibi renkli festivaller ve heyecan verici etkinlikleri ile de bilinir.
Sizin gelme sebebiniz romantik bir kaçış, aile boyu eğlence, alışveriş çılgınlığı veya doğada inzivaya çekilme gibi sebeplerden hangisi olursa olsun, Malezya’da bulunmakta. öyle ise gelin ve Malezya’nın sizi etkilemesine izin verin!