Londra’da kış etkinlikleri!

Londra’da kış etkinlikleri!

Kış günlerinde insan ruhu güneşe, parlak ışıklara hasret kalır. Öyleki bu soğuk kış günlerinde eğlenip, gurmelere layık yemekler yemek ve içini ısıtan şeyler içmek ister. Zaten, bu şehirde kışın yapılabilecekler bu kadar eğlenceli ve sıcakken, dondurucu soğuklar kimin umrunda olur!
Lumıere London
Şehrin şatafatlı ışıkları Londra’yı çok daha ileri bir noktaya taşıdı. 20’den fazla sanatçının katıldığı, projeksiyonlar, sokakların neonlar ve ışık performanslarıyla ışıldadığı bir etkinlik. Hal böyle olunca kışın kederinin dağıtıldığı Lumiere London’ı kaçırmamak şart oluyor.(14-17 Ocak)
Hawker house sokak şöleni
Gündüz farklı etkinlikleden fırsat bulup, Londra’nın en güzel gurme pazarlarını hala gezemediyseniz üzülmeyin. Bethnal Green’deki bu gece pazarı, 2 katlı ve 14 sokaklı ayrıca eğlenceli müzik eşliğinde Londra’nın en iyi sokak yemekçilerini ve şeflerini bir araya getiriyor. (Cuma ve Cumartesi günleri açık)
Southbank Centre kış festivali
Southbank’taki kış festivali gerçekten görülmeye değer. Gotik mimarinin duvar sanatçılarınca elden geçirilmiş sütunları arasında, Festival kalabalığından sıkılır da bir köşeye çekilmek isterseniz, üstünde “everybody needs a place to think” yazan bir banklardan birine oturup sakince şehrin güzelliğini düşünebilirsiniz. (4 Aralık – 4 Ocak)
Spıtalfıelds müzik festivali
Londra’ya gelenler için olmazsa olmazlardan birisi de göz alıcı mekanlarda icra edilen müzik performanslarını dinlemek, Yılbaşı alışverişi için Spitalfields pazarına akın edenlere sürprizler hazırlayan kimi dünya çapında ünlü, kimi de yerel sanatçılar enerjileriyle sokaklarıyla daha da coşkulu ve keyifli hale getiriyorlar. (4-15 Aralık)