Londra tatilinde gidebileceğiniz spor müzeleri!

Londra tatilinde gidebileceğiniz spor müzeleri!

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Londra’da yapabileceğiniz binlerce etkinlik var. Londra gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Londra’ya geldiğinizde gezilecek en önemli noktaların çoğunluğunu müzeler oluşturuyor. Biz de sizlere Londra tatilinde gidebileceğiniz spor müzelerini derledik;
Chelsea – Stamford Bridge: Londra’nın ve İngiltere’nin en büyük spor müzelerinden biri olan Stamford Bridge, Chelsea stadının hemen içinde yer alıyor. Tarih boyunca giyilen formaların yer aldığı müzede interaktif ekranlar, oyunlar ve videolarla 107 yıllık kulüp tarihini öğrenirken, bir yandan da eğleniyorsunuz.

Marylebone Kriket Kulübü: Dünyanın en eski spor müzesi olan Marylebone Kriket Kulübü, tam 400 yıllık bir sporun en başından günümüze gelişini muhteşem bir görselle anlatıyor.

River and Rowing: Thames Nehri’nin muhteşem atmosferini yaşatan bu müzede, dünyanın ilk sinematik şovu kabul edilen 1897 yılında çekilmiş yarış görüntülerini ve 1936 Berlin Olimpiyat Oyunları’nda Büyük Britanya’nın kürekte – Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler’in de izlediği- altın madalya aldığı yarışın görüntülerine tanıklık edebilirsiniz.