Kusursuz cilt için 5 tüyo

kusursuz_ciltler

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak her bayanın istekleri arasında yer alıyor. Bakımlı bir cilde sahip olmak için uzmanlar 5 tüyoyu sonunda açıkladı. İşte kusursuz güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler :

  • Makyajınızı temizlememezlik yapmayın. Özellikle yorgun bir günün ardından makyaj tazelemeyi unutabilirsiniz. Ancak makyajlı bir ciltle uyumak gözenekleri tıkayarak toksinlerin cilt yüzeyine çıkıp atılmasını önler. Bu da uzun dönemde cildinizin daha çabuk yaşlanmasına ve kırışıklıklarınızın artmasına neden olur.
  • Bol bol su içmeyi aksatmayın. Su, sağlınız kadar güzelliğiniz için de çok önemlidir. Cildin nem kaybını karşılar, erken yaşlanmasını engeller.
  • Uykusuz kalmaktan kaçının. Geç yatılmış bir gecenin izleri hemen grileşmiş yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir. Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, bunu uyandığınızda kan dolaşımını sağlayacak hareketler ve yüzünüze soğuk su çarparak telafi etmeye çalışın.
  • Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Nemlendiriciler cildiniz için gereken nemi kazandır ve aynı zamanda onu zararlı dış etkenlerden korurlar.
  • Düzenli egzersiz yapmaya özen gösterin. Egzersiz, cildin kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı görünmesini, parlamasını sağlar.