Konforun, huzurun ve güler yüzün adresi; Club Hotel Phaselis Rose!

Konforun, huzurun ve güler yüzün adresi Club Hotel Phaselise Rose, yeşil ve mavinin buluştuğu Akdeniz’in gözde köşelerinden Kemer’e bağlı Tekirova’da tarihin kalıntılarını hissedeceğiniz bir yerde, antik Phaselis medeniyetinin ortasında misafirlerini ağırlıyor. Club Hotel Phaselise Rose genel müdürü Şinasi Gürocak’a tesisi ve sektörle ilgili merak ettiklerimizi sorduk;

Şinasi bey öncelikle bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bize biraz Club Hotel Phaselise Rose’dan bahseder misiniz? Bölgedeki otellerden ayrılan yönleri neler?
-Tesisimiz dağ ve deniz manzaraları odaları, çeşitli A la carte restoranları ve otelin içerisinde özel bir konuma sahip olan miniclubü, çeşitli aktivite alanları ve yenilenen aquaparkıyla Tekirova bölgesinin göz bebeği bir tesis. 21 yıllık geçmişiyle, kurumsallığından ve misafir memnuniyetinden ödün vermeden misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.

Otelde en çok hangi hizmetlerinizden faydalanılıyor? Oteldeki müşteri profiliniz nedir, daha çok hangi ülkelerden misafirleriniz geliyor?
-Misafirlerimizin birçoğu zaten sürekli misafirimiz. Her sene tanıdık yüzler görmek bize oldukça keyif veriyor. Belki yılda bir tatil şansları ama her sene yine bizi tercih ediyorlar. Bu da misafirlerin tesisle bağ kurduğunu gösteriyor. Onların bizi Antalya’daki evi olarak görmesi bizim de bir şeyleri ne kadar doğru yaptığımızı gösteriyor. Genelde misafirlerimiz Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Almanya ve Baltık ülkelerinden oluyor. Bunların yanında yükselen pazarlar da var tabii..Polonya ve Macaristan.

Biraz da kendinizden, yönetim ilkelerinizden, turizmle örtüşen özelliklerinizden bahsedebilir misiniz? Turizm sizin için ne anlam ifade ediyor?
-Turizm mesleği ile çok genç yıllarda tanıştım. İyi bir turizmcinin öncelikle iyi bir lider, personeline örnek olacak derecede güleryüzlü veoperasyonel yönetim için disiplinli olması gerektiğine inanırım. Samimiyetin de bütün kapıları açtığına inanırım. Meslek hayatım boyunca da ilkelerimden ödün vermeden gözde tesislerde, iyi bir takım ruhu oluşturarak bir çok başarıya imza attık. Bugün ise;36 yıllık mesleki tecrübemle Club Hotel Phaselis Rose’un başarı bayrağını devraldım ve yaklaşık 5 yıldır da gururla taşıyorum.

Ekibiniz ve işletmeniz için bir slogan tercih etseniz, hangi sloganı tercih edersiniz?
-Çok değerli kurucumuz Dr. Ahmet Keleşoğlu ‘nun da dediği gibi ‘Denge, güven, istikrar’. Onun ilkelerine ve hedeflerine daima sadık kalacağız. Kendisini de saygıyla ve özlemle anıyorum.

Antalya Bölgesi’nde turizmi 12 aya nasıl yayabiliriz? Bu konuda yapılması gerekenler neler?
-Bu soruyu nedense çok sık duyuyorum ama benim buna cevabım ‘maalesef herkesin her şeyi olamayız.’ Antalya bölgesi deniz, kum, güneş turizmi ile özdeşleşmiştir. Hatta öyle ki deniz, kum, güneş deyince akıllara gelen ilk kenttir. 12 ay boyunca turizmi canlandırmak demek mevcut kaynakların ve enerjinin de 12 aya yayılması demektir. Bu sefer de güçlü yönümüz olan yaz turizmine gereken özveriyi gösteremeyebiliriz. O yüzden var olan gücü tüm enerjimizle devam ettirmek en doğrusu olacaktır.
Türkiye’de ve Antalya’da turizm sektörünün gelişim ivmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
– Turizm Türkiye’de kesinlikle yükselen bir sektör. Türkiye bütünüyle zengin bir gastronomiye, tarihe ve doğaya sahip. Antalya bu büyük pastanın deniz, kum , güneş dilimini oluşturuyor.Antalya’nın bir dünya markası olduğu tartışılmaz bir gerçek. Antalya’ya yatırım yapmış olan yatırımcılar tesis kalitesiyle de Antalya’nın Türkiye’de özel bir noktada olmasına ciddi katkılar sağlıyor. Otellerin kalitesi ve hizmetleri de arttıkça sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.
Turistik tesisin sürdürülebilirliğini etkileyen en önemli kriterler nelerdir?
– Son zamanlarda karşımıza sürekli çıkan “sürdürülebilir turizm”, turizme dair beklentilerin ve önceliklerin değiştiğini gösteriyor. Bizim otelimizde ‘Eco-Friendly bir tesis. Tesisimizin yaklaşık %60ı yeşil alanlardan oluşuyor. Bu da destinasyonun ve tesisin geleceğini korumak açısından oldukça önemlidir. Ayrıca otelimizde ekip olarak tüm bölgede doğal çevreye verilen zararı asgari düzeye indirmek için çalışıyoruz.

Son olarak bu sezon sizi tercih etmek isteyen misafirlerinize neler söylemek istersiniz?
-Tesisimiz 2019 sezonu için ciddi bir renovasyona girmiştir. Her yıl mutlaka otelimize yatırım yaparak bir sonraki seneye yeniliklerle giriyoruz. Bu yıl yaptığımız en önemli yatırımlardan biri de Aqua Park. Oldukça geniş bir alana yayılacak olan ve günümüz trendlerine göre tasarlanan kaydıraklarımız ve eğlence alanları bu yaz misafirlerimizi daha da mutlu edecek. Aynı zamanda yenilenen A la Carte restoranlarımız ve bu yıl ilk defa deneyimleyeceğimiz ‘Patisserie ve Cafemiz’ de bizi heyecanlandıran yeniliklerden. Bu değişim ve yenilikler hem ekibimize hem de misafirlerimize iyi gelecek.