Kolaylık Sunan Bilgiler

Pratik bilgiler dizemize devam ediyoruz. Amacımız sizlere sunduğumuz bilgilerin hayatınızı daha kolay hale getirmek ve sizleri bilgilendirmek. Haydi bir göz atın haberimize.
İmitasyon küpeler alerji mi yapıyor ? Çözümü oldukça basit ;küpelerinizin arka yüzeyini şeffaf tırnak cilası ile kaplayıp tekrar takmayı deneyin. Sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Bu yöntemi parmağınıza girmeyen yada dar gelen yüzükler içinde kullanabilirsiniz.
Çaydanlıklarınızın ışıl ışıl olması için biriken kireç tortusundan kurtulmanız gerekir. Bunuda çaydanlığın 15 dakika kadar sirke yada limon tozu ile kaynamasına izin vererek gerçekleştirebilirsiniz.  Daha sonra bu işlemi sadece su ile tekrar edip çaydanlığu durulayın.
Yeni aldığınız diş fırçanızı mutlaka dezenfekte edin. Kaynar suda birkaç dakika tutmanız yeterli gelecektir.
Elbiselerinizin hoş kokmasını istiyorsaniz pamuğa kolonya yada parfüm sürerek dolabınıza asmanız bu isteğinizi gerçekleştirecektir.
Yemek yerken yemeğin ortasında su içilirse içilen su yenilen gıdaların sindirilmesine, gerekli vitaminlerin emilmesine katkıda bulunur.
Yemeğe tuz ile başlanırsa beyin tarafından gönderilen bir uyarı sayesinde, midede mukus denilen sindirimi kolaylaştırıcı bir tabaka oluşur.
alata yaparken yeşillikleri yıkadıktan sonra bıçakla doğramak yerine elinizle koparın. Böylece vitamin kaybını önlemiş olursunuz.
Boya kokusunu gidermek için iki büyük baş soğanı soyup ikiye bölüp su dolu bir kabın içine atın ve bu kabı boya kokusu bulunan odaya koyun.