Kolay manikür yapımı

manikür1

Artık tırnaklarınız için dert etmenize ve kuaföre para bayılmanıza gerek yok! Kendiniz film ya da dizi izlerken, yatağınızda uzanırken bile manikürünüzü yapmanız mümkün. Kadınların en çok dert ettiği şeylerden biride tırnak bakımıdır. Her şeye bir mazeret bulurlar. Ama bu haberimizden sonra kendi tırnaklarınızı istediğiniz gibi bir şekil elde edebileceksiniz. Kendi kendinize manikür yapmak aslında çok kolay. Ben beceremem diyen kadınların bile yapabileceklerinden eminiz.
Gerekli malzemeler
Kağıt törpü
İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
Et makası
Kağıt havlu
Aseton
Oje
Kolonya

Yapımı
Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı iyice silin.
Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınıza zarar verebileceğiniz için törpüyü kenarlarına sürmemeye özen gösterin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı sürerseniz hem tırnaklarınızın sararmasını engeller  hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.