Kocaeli’nde bisiklete binilebilecek en iyi yerler!

Bisiklet özgürlük ve sağlıklı yaşamdır. Bisiklet 7’den 70’e her yaşta binilecek bir taşıt. Hafta sonları Kocaeli’nde iş stresinden uzak doğa ile baş başa olabileceğiniz alanları sizler için araştırdık. İşte Kocaeli’nde bisiklete binilebilecek en iyi yerler;
* Hamza dağı , Kocaeli’nde doğal yürüyüş ve bisiklet parkurları içerisinde en güzel manzaraya sahip yerlerdendir. İzmit Körfezi’ni kuş bakışı görebilmenin yanında, Sapanca Gölü’nü ve Kartepe’ye doğru yükselen ormanlar sanki bir adım ötede duygusu hissettiren yerlerden biri. Rotanıza başlangıç yeri olarak Yuvacık köyünü seçebilirsiniz. Yuvacık barajını takip ederek Camidüzü köyüne doğru inişli çıkışlı yükseltilerle, Hamza Dağına ulaşabilirsiniz.

* Bir diğer rota ise; Kocaeli ilinin en yüksek noktası olan Kartepe (1602 metre), kışın popüler bir kayak merkezi. Bahar aylarından itibaren ise yürüyüş ve bisiklet parkuru için oldukça tercih edilen bir bölge. Ormanlık alanlar ve bitki çeşitliğiyle göz kamaştıran doruk noktası Sapanca gölü, İzmit körfezi ve Uludağ zirvelerini kapsayan müthiş bir panorama sunuyor.
* Menekşe Yaylası, Kocaeli Başiskele ilçesine bağlı her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Orman içi patika ve orman içi araç yolundan oluşan bir parkurdur.