Klasik kürdanların mutfakta çok işinize yaradığını biliyor muydunuz?

Klasik kürdanların mutfakta çok işinize yaradığını biliyor muydunuz?

Mutfak sırları hanımlar için büyük önem taşır. Yemek yapmak bazıları için korkunç bir işkence, bazıları içinse eğlenceli bir uğraştır. Yemek yaparken bazı püf noktaları bilmek, daha lezzetli bir tadın ortaya çıkmasında büyük rol oynuyor. Dişlerin arasına kaçan yiyecekleri çıkarmaya yarayan kürdan da yemeklerinizin lezzetinde büyük önem taşıyor. Nasıl mı? Haberimize bir göz atmalısınız!
* Çilek ağacı hazırlayarak özel gün ve davetlerinizde misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.

* Yumuşatmak istediğiniz tereyağını mikrodalgaya koyduğunuz zaman bazı kısımların erimesine sebep olabilirsiniz. Ancak tereyağını kürdanlar yardımıyla tabağın üzerinde yükseltmeniz eşit şekilde ısıtılarak yumuşamasını sağlayacaktır.
*Kürdanlar, tıpkı profesyonel bir şef gibi göğüs tavuk pişirmenizi sağlar. Göğüs tavukları olabildiğince düzleştirerek açın, içine istediğiniz malzemeleri koyduktan sonra karşılıklı kenarlarını ortada birleştirin ve tutturmak için kürdanları kullanın.

* Dilimlenmiş kekinizin kesilmiş kenarlarındaki kurumuş kısımları kesip atarak ziyan etmek geçmişte kalıyor. Bu kısımlara kürdan yardımıyla ekmek dilimi tutturun. Bu sayede ekmek dilimleri sertleşecek ve kuruyacak, ama kekiniz kesilmiş de olsa taptaze kalacak!
* Yemek davetlerinizde, masanın üzerine misafirlerinizin kürdanlarını saplamaları için bir limon koyun. Böylelikle misafirleriniz kullandıkları kürdanları tabağa, masaya bırakmak durumunda kalmaz.
* Kekin pişip pişmediğini anlamak için içine bir kürdan sokun. Eğer kürdan temiz çıkıyorsa keki fırından alın. Eğer kürdana yapışmış kek karışımı varsa keki pişirmeye devam edin çünkü kekiniz henüz pişmemiş demektir.