Kışın tadını çıkarmanın yolları

kisin_tadini_cikarin

Kış, çoğumuz için havanın da içimizin de soğuk olması anlamını taşıyor. Yaza odaklanıp yaz mevsimini beklemekle kış ne yazık ki geçmek bilmez. Yazı beklemek yerine kışın tadını çıkarmanın yollarını denersek eminiz ki kış, bizim için daha güzel geçecek. İşte kış mevsiminin tadını çıkarmanın yolları;
*Kışın kola içmek yerine boza için. Kışın gelmesiyle birlikte sokaklarda yankılanan “Bozaaaa” sesini muhakkak duymuşsunuzdur. Bu sesi duyar duymaz hemen bozacıyı durdurun ve sadece kışın içebileceğiniz bozayı kesinlikle deneyin. Bozacı geçmiyorsa da marketinizde boza mutlaka bulunuyordur.
* Mevsimi geçmeden kestane keyfini mutlaka yaşayın. Henüz kombiyle tanışmadan önce tüm ailenin sobanın başına toplandığı soğuk kış günlerinin en keyifli yiyeceklerinden olan kestane, günümüzde her ne kadar evde yapma imkanı olmasa da sokaklarda satıcılarıyla karşılaşmamız mümkün. Evinizde sobanız yoksa dışarıda kestane satıcılarından mutlaka sıcacık kestanelerden almalısınız. Ayrıca illa soba da şart değil kestaneler için özel makineler de çıkmış artık.

*Karın keyfini doyasıya çıkarın. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle kar topu oynayın, kardan adam yapın, kar sporlarına yönelin.
*Yazın tercih edilmeyen sıcak şarap, kışın zevkle içeceğiniz bir içecek. Hem maddi olarak da bütçenizi de zorlamıyor. Dilerseniz sıcak şarabıyla ünlü mekanları tercih edersiniz ya da evde kendiniz yapıp içersiniz. Karar size kalmış.

* Battaniye keyfini yaşayın. Elinize kahvenizi alın, battaniyenizin altına girin, sıcacık battaniyenizin altında kahvenizi yudumlayarak kitabınızı okuyun.
* Bıkana kadar hamsi tüketin. Hem sağlıklı, hem uygun, hem lezzetli olan hamsi; kuşkusuz en gözde balık türü.