Kışın kamp tatili yapacaklara öneriler!

Doğa aşıkları, macera severler, farklı tatil arayışları içinde olanlar ve keşfetmeye doyamayanlar bu kış kamp tatili yapmaya ne dersiniz? Bu deneyimi mutlaka herkesin yaşaması gerekir. Ancak kamp tatilinde mevsim de oldukça önemlidir. Kış mevsiminde kamp tatili yapacaklara olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek bazı öneriler listeledik;
* Fenerinizdeki piller soğuktan çalışmaz hale gelebilir. Bu duruma çözüm olarak pillerinizi avuç içinizde veya uyku tulumunuzda muhafaza ederek soğuk havadan koruyabilirsiniz.

* Kış kampı için kullanacağınız malzemeleri yaz aylarında satın alın. Böylece yüksek oranlı indirimlerden yararlanabilirsiniz.
* Polar mont, rüzgarlık, uzun kollu, pantolon, çorap gibi kıyafetleri tulumun ayak veya yan kısımlarına koyarak sıcak kalmalarını sağlayabilirsiniz.

* Çeşitli cep sobalarından edinebilirsiniz. Bu cep sobalarından botunuzun içinde yorganınızın içinde yararlanabilirsiniz.
* Uyku tulumunda uyurken asla yüzünüzü tulumun içine sokmayın. Nefesinizle ortaya çıkan nem uyku tulumunun izolasyonunu ortadan kaldırır.

* Çadırda mümkün olduğu kadar yanınızdakilerle yakın uyumaya çalışın. Bu sizi yerden gelen soğuk havaya karşı korur.
* Su için kullandığınız şişeleri her zaman tepetaklak bekletin. Çünkü aşırı soğuk yerlerde su şişenin tabanından donmaya başlar. Şişenin kapağını açıp su içmek daha kolay gerçekleşir.