Kışın evinizi sıcacık tutacak ipuçları!

Havaların soğuduğu şu günlerde en önemli şeylerden biride belli bir sıcaklığı sağladığımız evimizdeki o sıcaklığı koruyabilmek. Evinizde yapacağınız basit değişikliklerle ısı tasarrufu yapabilirsiniz. İşte ısıyı muhafaza etmenizi sağlayacak öneriler…
Kalın perdeler;
Evimizin aydınlık ve sıcacık olmasını sağlayan pencereler güneş battıktan sonra bize düşman olur. Özellikle ince camlar ısının dışarı çıkmasını engelleyemediği için kalın perde tercih ederek bu açığı kapatmanız önerilir.
Peteklerin arkasına yansıtıcı yerleştirin;
Radyatörlerin arkasındaki dış duvarlar genelde ince olur buda sıcaklığın dışarı çıkmasına neden olur. Bundan dolayı oluşacak ısı kaybının önüne geçmek isterseniz radyatörlerle duvar arasına yansıtıcı özellikte levhalar yerleştirin. Aynı şekilde soba arkasına yerleştirilen levhalarda odanın sıcak kalmasını sağlayacaktır.

Çamaşırları evde kurutun;
Çamaşırları evde kurutmak odadaki nem miktarını artırdığı için ısıtıcı kullanmadan odayı sıcacık yapar. Ayrıca kurutucu kullanmadığınız için elektrik tasarrufu da yapmış olursunuz.
Pencere kenarları;
Kapı ve pencere kenarlarına, yapışkan bantlar çekerseniz hem dışarıdan soğuk hava girmesini hem de evden sıcak hava çıkmasını önlemiş olursunuz.