Kış mevsiminde düğün yapacaklara öneriler!

Havaların soğumasıyla düğününüzü doğa ile iç içe yapamayacağız diye üzülmeyin. Son yıllarda çiftler kış mevsiminin etkileyici özelliklerini anlamış olacak ki kış düğünleri giderek artıyor. Kış düğünlerine hep uzak bakılsa da aslında hem çok avantajlı hem de eğlenceli olabiliyor. Biz de kış mevsiminde düğün yapacaklar için bu günü daha özel kılacak bazı öneriler sunuyoruz;
* Kış düğünlerinin en çok tercih edilen mekanlarından biri kuşkusuz otellerdir. Bunun için düğün otellerini araştırarak unutulmaz bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.
* Düğün organizasyonunuzun gerçekleşeceği yere bağlı olarak olumsuz bir hava sizi ve konuklarınızı zorlayacak olabilir. Böyle bir havaya denk gelme ihtimaline karşın düğün mekanınızı seçerken konukların mekana ulaşmak için açık havada fazla yürümek zorunda kalmamasına özen göstermelisiniz.

* Düğün mekanı seçerken kış trafiğine dikkat edin. Merkezi yerleri seçmek misafirlerinizin ulaşımı için büyük kolaylık sağlayacaktır.
* Bir butik otelin terasını ya da şık bir otelin restoranını kış mevsiminde yaza göre çok daha uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.
* Düğün için Ocak ayını tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Ocak ayının yarıyıl tatiline denk gelmesi nedeni ile çocukları olan misafirlerinizin, bu aşamada farklı planlar yapmak isteyebileceklerini göz önünde bulundurmalısınız.

* Davetiyenize ya da menü, düğün kartları gibi benzeri düğününüzle ilgili konuklarınıza dağıtılacak tüm kağıt işlerinize kışla ilgili kar taneleri gibi motifler ekleyin.
* Konuklarınızın düğün mekanına girer girmez çay ya da kahve gibi sıcak bir içecek servisi alabilecekleri bir bölüm ayarlamak onları oldukça mutlu edecektir.
* Düğün yerinizde mutlaka ısıtma lambaları olsun.