Kış mevsiminde Ankara tatilinde neler yapılabilir?

Türkiye’nin ikinci büyük şehri olan Ankara, kışları biraz sert geçiyor. Bu durum da insanların kendilerini evlerine kapatmalarına sebep oluyor. Ancak her ne kadar soğuk da olsa Ankara’nın güzelliklerinden mahrum kalmamalı, Ankara’da kışın yapabilecekler listemize bir göz atmalısınız.
Soğuksu Milli Parkı: Özellikle Ankara’da faaliyet gösteren izci gruplarının tercih ettiği bir kamp alanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 80 km mesafededir. İçerisinde turistik oteller ve birçok yeme–içme mekanı barındıran park kışın harika bir beyaz şölen sunuyor.

Keçiören Teleferik: Ankara gezisi ve tatili planlayanlar için Ankara’yı kuş bakışıyla seyredebilme fırsatı bulduğunuz Keçiören teleferik, Ankara’yı ayaklarınıza serilmiş gibi beyazlar içinde görmenizi sağlıyor.

Hamamönü: Ankara’da vakit geçirilebilecek, şöyle dostlarla buluşulabilecek güzel yerlerden biri Hamamönü. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Hamamönü, restore edilen tarihi evleri, her zevke ve bütçeye hitap eden cafeleri ve restoranları, sayıları gün gittikçe artan mağazaları, kültür ve sanat etkinlikleri, her köşede satılan birbirinden değerli el emeği ürünleriyle, ziyaretçileri karşılıyor.

Estergon Kalesi: Estergon kalesi 2005 yılında ziyarete açılmış kültürümüzü ve tarihimizi yansıtan önemli turizm unsurlarından birisidir. Gidecek olan kişilerin mutlaka seyir terasını ziyaret etmesi gerekli. Seyir terasında ziyaretçileri muhteşem bir kar manzarası bekliyor.