Kış Boyunca Zinde Kalın

Kış mevsimine kapımızı araladığımız günlerde dengeli be yeterli beslenmek daha da önem kazandı. Yaz ayı itibariyle dikkat ettiğiniz kilo kontrolünü kış aylarında ihmal etmemenizi öneririz.
Sağlıklı beslenmek ve kilo kontrolünüzü sağlamanız için sizler için sıraladığımız bu yiyecekleri tercih edebilirsiniz.
Elma ; Antioksidan etkisi gösteren elma C vitamini ve kalsiyum açısından da sağlık deposudur. Düşünmeden tüketebileceğiniz bir gıda olan elma lif açısından da oldukça zengindir.
Tatlı Patates ; Evinizden asla eksik etmemeniz gereken bir gıdadır. A vitaminince zengindir ve cilt üzerinde olumlu etkiler gösterir. Bununla birlikte bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
Havuç ; Kök sebze olan bu besin ile birbirinden güzel çorbalar yapabilirsiniz. Tatlı bir besin olan havuç oldukça sağlıklıdır. Lif açısından da zenginlik gösterir ve kış boyunca sizi sağlıklı tutacak besinler arasındadır.
Turp Yağrağı ; Lezzeti ile ortaya çıkan bir sebzedir. Yaprağının tüketimini pek çok insan bilmez fakat içerdiği beta-karoten açısından oldukça iyi bir sebzedir ve yararlıdırda.
Balkabağı ; Bu besin olmadan bu liste eksik kalırdı desek abartmış olmayız. Çeşitli vitaminler bünyesinde barındırır ve özellikle A vitamini deposudur. Çok sağlıklıdır ve soğuktan korunmak için mineralleri içerir.
Domates ; Yaz mevsiminin sebzesi olarak bilinsede kışın sıcak bir domates çorbasına hangimiz hayır diyebiliriz ki. Bu nedenle yazdan hazırladığımız ve buzluklarımızda sakladığımız domatesleri kullanabiliriz. Kalp hastalıkları içinde bire birdir.
Pazı ; Kemiklerinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız pazı tüketimine önem vermeniz gerekir.  K vitamini içerir ve diyet yapıyorsanız listenizden eksik etmeyin.
Şalgam ; C vitamini açısından tam anlamıyla bir depo görevi görür. Yalnızca kış aylarında değil her mevsim muhakkak tüketmeniz gerekir çünkü kanser iskini azaltıcı etkisiye sahiptir.
Brüksel Lahanası ; Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini istiyorsanız bol bol brüksel lahanası tüketmelisiniz. Ayrıca kemik sağlığı içinde gerekli olan K vitaminini içeriyor.
Severek tükettiğiniz bu meyve antioksidan zenginidir.  Kış boyunca tüketimini eksik etmezseniz bağışıklık sisteminizde gözle görülür bir güçlenme göreceksiniz. Vücudun ihtiyacı olan tüm vitaminleri nardan almanız mümkün bu nedenle tüketimini eksik etmeyin.