Kendinizi İtalya tatilinde hissetmenizi sağlayacak en iyi İtalyan filmleri!

Dünyanın en turistik ülkelerinden olan İtalya’yı keşfetmek hem emek hem de zaman ister. Binlerce yıllık tarihi, muhteşem mimarisi ve mutfağıyla İtalya’da görmeniz gereken çok sayıda şehir bulunuyor. Peki İtalya’yı filmlerle keşfetmeye ne dersiniz? İşte kendinizi İtalya tatilinde hissetmenizi sağlayacak en iyi İtalyan filmleri;
İtalyan İşi: Charlie Croker önderliğinde bir suç örgütü yasa dışı işlerine devam ederken yaptıkları bir soygun yüzünden Los Angeles şehrindeki trafiği alt üst etmeyi başarma hikayesi var. İtalya’nın Cenova, Trento ve Venedik şehirlerindeki birbirinden güzel sokaklarında geçen takip sahneleri sizi mest edecek.

Roma Tatili: 1953 yılında yapılmış olan film, şehirle o kadar uyumlu ki Roma’ya gelen turistlerin aklına gelen ilk film Roman Holiday oluyor ve evlerine dönerken bu filmin afişini içeren takvim, tişört ya da kahve bardağı almayı ihmal etmiyorlar.

İtalyan Usulü Aşk: Hem İtalya’yı keşfetmek hem de muhteşem bir aşka tanıklık etmek isterseniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz.