Kastamonu’da piknik yapılacak en iyi yerler!

Şüphesiz ki yaz mevsiminde milli aktivitemiz pikniklerdir. Yaz gelir gelmez atarız bagaja mangalımızı, tutarız bir ormanın, piknik alanının, göl kenarının yolunu! Tabii kusursuz bir piknik için yer seçimi de oldukça önemlidir. Biz de sizlere Kastamonu’da piknik yapılacak en iyi yerleri listeledik;
Kadıdağı: Kastamonu merkeze 10 km uzaklıkta bulunan Kadıdağı, son zamanlarda il dışından gelen ziyaretçiler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Oldukça geniş bir alana sahip bu mesire yeri, yemyeşil çam ağaçlarıyla süslüdür. Dilerseniz bu alanda kamp da yapabilirsiniz.

Küçüksu Mesire Yeri: Doğal güzelliklerle bezenmiş Küçüksu Mesire Yeri, Kastamonu şehrinin Taşköprü ilçesine bağlıdır. Barajın hemen yanında yapabileceğiniz piknik keyfiniz, suyun büyüleyici manzarasıyla ikiye katlanacak.

Yaralıgöz Orman İçi Dinlenme Yeri: Kastamonu – Çatalzeytin Karayolu güzergahında yer alan bu mesire yeri, daha ziyade bölgeye gelen ziyaretçilerin transit geçişlerinde kullanılmaktadır. Yeme – içme üniteleri de bulunan mesire yerinde, tabiat ve orman güzelliği doyumsuzdur.

Suğla Mesire yeri: Azdavay-Pınarbaşı karayolu üzerindedir. Özelliği geniş çimenlik yeşil bir alana sahip olmasıdır. Burada çam ağaçlarının güzelliğine hayran kalacaksınız.