Kaş’ta Nerede Kalınır

Kaş, kitle turizminin bir parçası olmadığı için, bölgede “her şey dahil” sistemiyle çalışan büyük otel ve tatil köyleri yerine pansiyon ve butik oteller yaygındır. ilçenin turizmle tanışması ev pansiyonculuğu ile gerçekleştiği için, bugünkü işletmelerin temelinde, bu misafirperver amatör ruhun profesyonel hizmet anlayışıyla harmanlanması yatar. Kaşita her tarza ve her tür tatil anlayışına hitap edecek geniş bir yelpaze bulmak mümkün.

Tüm altyapı gerekliliklerini sağlayan kampinglerden şirin pansiyonlara; restoran, bar, havuz gibi imkanları olan küçük ve büyük otellerden apart ve villalara kadar, farklı konaklama seçenekleri özellikle turizm sezonu boyunca ziyaretçilerin hizmetindedir.
Otel ve pansiyonlar, çoğunlukla şehir içinde ve Küçük Çakıl Plajı’nın yakınlarında yer alıyor. Şehirden uzak bir yer arayanlar ise Çukurbağ Yarımadası’ndaki apart ve otelleri tercih edebilir. Sahil şeridi kayalık olduğu için, denize girmek için, otellerin kayaların üzerine oturttukları platform ve iskeleleri kullanabilirsiniz. Kaş’taki bazı oteller, Avrupa’nın seçkin oteller listesinde yer alır.