Kaş’ta Gece Hayatı

Genellikle Akdeniz mutfağının hakimiyeti görülse de her bütçeye uygun, çeşitli bölge ve ülkelerin damak zevklerini sunan restoranları ile Kaş’ın uluslararası mutfakların buluşma noktası olduğunu söyleyebiliriz. Balık, et, meze, salata, tatlı çeşitleri neredeyse tüm restoranların mönüsünde yer alırken Türk, Fransız, Italyan, Çin, Alman, Tay ve Hint mutfaklarının leziz yemekleri geniş bir seçenek yelpazesi sunar.
Restoranlar daha çok Cumhuriyet Meydanı çevresinde ve meydana bağlanan ara sokaklarda bulunur. Bu ara sokaklarda yer alan ve Akdeniz’e özgü bir biçimde limon, portakal ve zeytin ağaçlarıyla süslenmiş bahçeli restoranlarda, yemek zevki tam bir şölene dönüşür. Bu restoran seçeneklerinin dışında kafeler, çay bahçeleri ve plajlarda da yiyecek servisi yapılmaktadır; bazı işletmeler turizm sezonunda ziyaretçilere 24 saat hizmet verir.

Gece hoşça vakit geçirebileceğiniz barlar da çoğunlukla yat limanına bakan kıyı şeridinde ve meydanda yoğunlaşmış durumdadır. Ara sokaklarda ve bahçeli mekanlarda da değişik zevklere hitap eden bar ve kafeler bulunması. Kaş’ta gece hayatı, bazı barlarda canlı performanslarla renklenir. Türk müziğinin yanı sıra pop, rock ve caz eşliğinde başlayan Akdeniz akşamları, sessizlik arayanlara herhangi bir rahatsızlık vermeksizin gecenin geç saatlerine kadar sürer. Bu arada neredeyse tüm dükkanlar açık olduğu için alışveriş de yapablirsiniz.