Kaş’ın en iyi plajları!

Harika dalış noktalarıyla dalgıçların vazgeçilmezi Kaş Akdeniz’in en gözde sahillerine ev sahipliği yapıyor. Sakin, huzur dolu ve tertemiz denizi ile Antalya’ya 200 km uzaklıkta olan Kaş’ın en güzel plajları;
Kaputaş Plajı;
Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan turkuaz mavisi deniz köpük köpük dalgaları ile mükemmel bir zevk sunacaktır sizlere. Akdeniz’de olup da suyu sıcak olmayan ender plajlardan biri. Ayrıca Kaputaş plajının hemen yanında bulunan Mavi Mağara‘da görülmeye değer.
İnceboğaz Plajı;
Kaş marinasının tam karşısında bulunan bu plaj; sıcak ortamı ve billur denizi ile sizleri beklemektedir. Harika manzarası ile İnceboğaz tam sıcak suda yüzmesini sevenlere göre, gerçi bu güzel plaja beton dökülüp, taş döşenecek oda ayrı bir konu.

Limanağzı Plajı;
Çok çok eski zamanlarda doğal liman olarak kullanılan enfes koy. Kaş merkezden kalkan teknelerle ulaşım sağlanıyor ancak Likya yolunu kullanarak anakaradan yürüyerek de ulaşılması mümkün. Mavi Bayraklı bu huzurlu plajdan dönerken Kral mezarlarının oradan geçerken harika bir manzara göreceksiniz.
Patara Plajı;
Yeşilçam filmlerinde gördüğünüz çöl sahnelerinin çekildiği 12 km uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir. Noel Baba olarak bildiğimiz St. Nicholas‘ın doğum yeri olan Patara buram buram tarih kokar. Altın renkli kumlara ve mavi bayraklı denize sahip bu plaja hayran kalacaksınız.