Karayipler tatilinizde yapabileceğiniz 5 aktivite!

Karayipler tatilinizde yapabileceğiniz 5 aktivite!

Karayip Adaları tatil için her daim gözde yerler arasında kendine yer bulmuş bir cennettir. Karayipler tatiliniz esnasında yapabileceğiniz aktiviteleri bu haberimizde görebilirsiniz.
Waitukubuli Tırmanışı: Waitukubuli’ye tırmanmayı, Karayipler tatilinizde yapılacak ilk aktivite olarak belirlemelisiniz. Karayipler de seyre çıktığınız zaman ilk olarak Dominica’ya bağlayıp, Waitukubuli National Trail’de, yaklaşık olarak 185 kilometre uzunluğundaki parkurda istediğinizi tamamlayıp doğa macerasına doyacaksınız. Plajdan plaja giden bu rotalar, ‘Doğa Adası’ olarak bilinen Dominica’nın Morne Trois Pitons Milli Parkı’nı da içinde barındırıyor. Bu park, UNESCO World Heritage Site’a dahil bir arazi.
Stingray City: Cayman Adaları’nda vatoz balıkları ile yüzmek, Karayipler’de yapılacak aktiviteler listesinde üst sıralarda geliyor. Grand Cayman’ın kuzeyinde yer alan Stingray City’nin sığ plajları, bu macerayı deneyimlemenize imkan sağlıyor. Berrak bir denizde yüzmenin keyfini çıkarırken, diğer taraftan vatoz balıklarını ellerinizle besleyebilirsiniz.

Gros Piton Tırmanışı: Karayipler’de uğrayacağınız bir diğer yer St. Lucia olmalıdır. Bu adada yer alan Gros Piton, Karayipler’in en ikonik bölgesi diyebiliriz. Mount Ginie’nin ardından 786 metrelik rakımı ile en yüksek ikinci tepe olma özelliğini taşıyan Gros Piton’a tırmanmak, tam anlamıyla bir maceracı ruh ve dayanıklılık gerektiriyor. Ortalama 5 saat sürecek olan bu tırmanışın ardından, göreceğiniz Karayip manzarası ise paha biçilemez.
Samana’da Balina Şovu: Tatilinizi ocak-mart ayları arasında bir döneme denk getirecekseniz, Samana Yarımadası’nda balinaların gösterisi kaçırmak istemeyeceğiniz bir görsel şölen. Balinaların, Atlantik Okyanusu’nda 9 ay boyunca sürdürdükleri beslenme maceralarının dönüşüne denk gelen bu tarihlerde, Samana Yarımadası’nda bu eşsiz canlılara denk gelmeme şansınız neredeyse sıfıra yakın. Balinaların yapacakları bu gösteriden sonraki durağınız yağmur ormanlarına ev sahipliği yapan Los Haitises Milli Parkı olacaktır.

St Barts İnişi: Uçuş sonrası inişler her zaman çok sıkıcı olmuştur. Ancak bu kalıplaşmış eylem St Barts’a gerçekleştireceğiniz uçuş için geçerli değil. Dünyanın en görülmeye değer havaalanlarından birisi konumunda olan Gustaf III Havaalanı, size hayatınız boyunca başınıza gelecek en etkileyici iniş tecrübesini yaşatacak. Yalnızca 650 metre uzunluğa sahip olan bu uçak pistinde, dağın hemen ardından inmek zorunda olan uçakları sadece bu havaalanı için özel olarak eğitim almış pilotlar uçurabiliyor. Bu heyecan dolu iniş sizin için büyük bir tecrübe olacaktır.