Karaköy’de keyifli vakit geçirmek için neler yapabiliriz?

Karaköy’de keyifli vakit geçirmek için neler yapabiliriz?

İstanbul! Tarih kokan,şiirlere konu olmuş şehir, sizi dokusuyla bir başka etkiler. İstanbul’un tarih kokan sokakları arasında kaybolabileceğiniz semtlerden biridir Karaköy. Birgünü dolu dolu geçirebileceğiniz Karaköy’de neler yapılır sorusunun cevabını sizler için derledik.
Güne Karaköy’de Başlarken
Kahvaltısız asla diyorsanız,güne Karaköy Dem’den başlayın. Zengin kahvaltı menüsü ve 60 farklı çay ile hizmet veren Dem, Karaköy’ün bohem ruhunu hissedebileceğiniz başlıca yerler arasında.
Öğle Gezintisi
Karnınız doydu ve enerjinizi depoladıysanız, öğle saatlerinizi Fransız Geçidi’nde gezerek değerlendirebilirsiniz. 1800’lü yıllarda inşa edilmiş geçitte gezerken Kağıthane adlı mükemmel şirinlikte bi dükkanla karşılaşabilir, en ilginç ürünleri satan bu dükkandan sevdikleriniz için alışveriş yapabilirsiniz. Erkekleri de atlamamak lazım. Geçit gezisinin sonuna doğru karşılaşılacak Bey mağazasına da mutlaka uğranıp, erkek giyimin en minimal ve en stil parçalarına bir göz atılmalısınız.
Burger ve Limonata
Öğle yemeği için farklı bir lezzet denemek istediğinizde, Karaköy’de Baltazar ilk adresiniz olacaktır. Baltazar’ın ünlü burgeri ve limonata ikilisi enfess mutlaka denemesi gereken lezettler arasında diyebiliriz. Aperatif bir şeyler atıştırmak ve yine pek çok kişi tarafından gidilen bir mekana uğramak istiyorsanız da; günün her saati dünya ve yerel mutfaklardan sunum yapan ve misafirlerini kitapla karşılayan Nar Cafe sizler için yine en doğru tercihlerden biri olacak.
Biraz Daha Tarih
İstanbul’un ilk ve tek Gotik Kilisesi olan Arap Camii,Komanda merdivenleri ve tarihi sokakları gezmelisiniz. Arada mola verip kahve yudumlamak istediğinizde Karabatak’a da uğramayı ihmal etmeyin.
Akşam Yemeği ve Eğlence
Ferah Feza ya da Gran Karaköy mekanlarında farklı lezzetler tadabilirsiniz, gece eğlencenin doruklarına birbirinden şık bir tarza sahip olan Unter, Fosil, Gaspar gibi mekanlarda ulaşabilirsiniz.