Karadeniz’in eşsiz güzellikteki 5 yaylası!

Karadeniz’in eşsiz güzellikteki 5 yaylası!

Karadeniz denildiğinde akla gelen bir başka güzellik ise muhteşem manzaralı yaylaları…Bu yaylaların mutfağı, günü, haftası,hukuku kısaca her şeyi farklı. Yaylaların eşsiz güzelliğine erişmek, oralarda konaklayabilmek ve unutulmayacak huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız bu listeye mutlaka bir göz atın.
Toygar-Kabaktepe Yaylası
Ordu ilinde bulunan Toygar-Kabaktepe Yaylası, manzarasıyla, gürgen ağaçlarıyla eşsiz güzellikteki yaylalarımızdan biridir. Aybastı Tokat karayolu üzerinde, Aybastı ilçesine 7 km. Mesafede olan bu şahane yaylayı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.
Çambaşı Yaylası
Ülkemizin en geniş, Karadeniz Bölgesi’nin ise en önemli yaylalarından olan Çambaşı yaylası; 1850 m. rakımda kurulmuş, 100 bin dönümlük alanı ve 72 obasıyla yaz-kış turizm için bulunmaz doğal güzellik ve özelliklere sahiptir. Bu yörede bütün doğa sporlarını profesyonel olarak yapmanızda mümkündür.
Yeşilce-Topçam Yaylaları
Mesudiye ilçesi Yeşilce ve Topçam Beldelerine bağlı bulunan Kızılağaç, Beyağaç, Kıyıyurt ve Çukuralan yaylalarını kapsıyor. Doğal yaşamıyla ziyaretçileri adeta büyülüyor.
Kozfındık Bozarmut Yaylası
Sinop, Gerze İlçesine 47 km. uzaklıkta olan Kozfındık Bozarmut Yaylası. Doğal güzellikleriyle yatırıma açık yaylalardan biri olarak dikkat çekiyor.
Türkeli Kurugöl Yaylası
Türkeli İlçesi’nin 12 km kuzeybatısında olan yayla. 800 m rakımıyla, Karadeniz’de doğal bir manzara ve seyir terası konumundadır. Ayrıca yaylada su ve elektrik hizmetleri de sağlanmış durumdadır.