Karadeniz’in en güzel mekanları!

Karadeniz’in manzarası ve havası kadar güzel olan bir diğer şeyi ise kuşku yok ki mutfağıdır. Karadeniz lezzetlerinin doyumsuz zevkine ulaşabileceğiniz Karadeniz bölgesinde ki restoranları haberimizde bulabilirsiniz.
Lezzet Lokantası: Trabzon’da odun ateşinde pişmiş gibi bir döner yemek için Lezzet Lokantası’nı tercih etmelisiniz. Ayrıca pilav üstü tandır mutlaka denenmesi gereken bir çeşit.
Cemil Usta Akçaabat Köftecisi: Köfte denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden birisi Akçaabat’tır. Akçaabat’ta köfte derseniz ilk adres Cemil Ustadan başkası olmayacaktır. Köfte ve salatanın yanı sıra ev yapımı baklavalarda oldukça güzeldir.

Karpi Pide: Trabzon’un dillere destan bol tereyağlı pidelerinden birini yemek isterseniz yolunuz kesinlikle Karpi Pide’ye düşmeli. Duvarlarında pideyi yalnızca elle yemeniz gerektiğini belirten yazılarla dolu sıcak ve şirin bir ortamı olan bu mekanda her çeşit pideden denemelisiniz.
Bafra Pidecisi Sezai Usta: Samsun’da en güzel etli pideler Bafra Pidecisi Sezai Usta tarafından yapılır derler. Sezai Usta 1990 senesinden beri yaklaşık 27 yıldır bu işe emek veren bir emektar.

Öz Balıkçılık Restaurant Suat’ın Yeri: Suat’ın Yeri’nde müşterilerin talepleri üzerine daima günlük ve taze balık servis ediyorlar. Balıkların yanında getirilen mezeler de bir o kadar güzel. Burada sanki evinizdeymiş gibi hissedeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.
Dağmaran: Muhlama ve saç kavurma yerken bir yandan da Rize’nin tertemiz havasını ciğerlerinize çekerek büyük keyifle oturabileceğiniz bir yer Dağmaran. Rize manzarasına karşı yemeğinizi yiyip doyabileceğiniz bu eşsiz restoranda mısır ekmeğini kesinlikle deneyin.

Ayder Yaylası Gürgendibi Restaurant: Yöresel lezzetleri doyasıya yiyebileceğiniz şirin ve sıcak bir mekan olan bu restoranda mıhlama ve turşu kavurma eşliğinde harika mezeleri deneyebilirsiniz.