Karadeniz’de görülmesi gereken 4 yer!

Karadeniz, yemyeşil alanları, denizi, insanları ve doğal hazineleriyle Türkiye’nin belli başlı bölgelerindendir. Eğer tatilinizi yurt içinde bir yerlerde yapmak istiyorsanız bu 4 yeri mutlaka listenize eklemelisiniz.
Yason Kilisesi, Ordu
Yason Burnu üzerinde yer alan bir Rum Kilisesidir. Karadeniz Bölgesinde deniz kenarında olan tek kilise ünvanıyla da bilinir. Bulunduğu alanda yapılaşma bulunmadığı için, doğal güzelliği bozulmamış yegane yerlerdendir. Kilise 2004 yılında Restore edilerek turizme açılmıştır.
Verçenik, Rize
Verçenik Dağının eteklerinde bir çok buzul gölünün olduğunu bilmek bile orada tatil yapmak için yeterli bir sebep. Aynı zamanda Verçenik Dağı Türkiye de ki maceraperestlerin sık sık uğradığı bir mekandır.

Yedi Göller Milli Parkı, Bolu
Batı Karadeniz Bölgesinin oldukça engebeli bir alanında bulunan milli parkta heyelanın oluşturduğu göller yer almaktadır. Alın çadırınızı günlerce kafa dinleyerek harika bir tatil yapın.
Gito Yaylası, Rize
Son zamanlarda bir çok turistin ilgi odağı haline gelmiş olan Gito Yaylası, yeryüzünün bulutlarla birleştiği bir yer olarak biliniyor. Burada göreceğiniz manzaralar sizlere çok farklı şeyler yaşatacak.