Kapalıçarşı’nın ilginç mekanları!

Kapalıçarşı’nın ilginç mekanları!

“Kapalıçarşı kapalı kutudur” derler. İstanbul için önemli bir yer olan Kapalıçarşı, dünyanın en çok turist çeken mekanlarından birisidir. 1460 yılından bu yana hizmet veren Kapalıçarşı’da birbirinden ilginç mekanlar bulunuyor. Haberimizde sizlere bu mekanlardan bahsedeceğiz.
Cambaz: Sıra dışı, el yapımı hediyelik eşya, cam işleri, oya, Noel Baba ve melek tarzı eşyaların yanında çocukların ilgisini çekebilecek ürünler de mevcut.

EthniCon: Burası, hasar görmüş ya da eski kilim parçalarından oluşmuş ilginç patchwork’leri kolaylıkla bulabileceğiniz dükkânlardan biri. Sattıkları, Architectural Digest gibi dünya çapında önemli dekorasyon ve tasarım dergilerine çıkıyor.
Cashmere House: Hindistan’dan ve Nepal’den gelen birbirinden farklı çeşitler de şal, fular, paşmina kadınların çok ilgisini çekiyor. Üstelik fiyatlar çok uygun.

Abdulla: Burada satılan birçok şey hamam kültürüyle alakalı. Peştemallar, doğal sabunlar vb. gibi. Dükkânda ayrıca Erzurum’da kadınlar tarafından giyilen mavi benekli, kahverengi, yün ehramlar var. Bunlar günümüzde daha çok perde ve yatak örtüsü olarak kullanılıyor.
Gramofon Baba: Kesinlikle yaşatılması gereken bir dükkân. Kapalıçarşı turlarında en beğenilen yerler arasında. Mehmet Bey İstanbul’un son gramofon tamircisi.