Kamp tatilinizi daha eğlenceli hale getirecek tüyolar!

4 mevsimin yaşandığı ülkemizde kamp tatili gerçekten düşünülmesi gereken bir seçenek. Sadece bir otelde kalarak güneşlenip denize girmek yerine; hareket halinde, daha ucuza ve tadını çıkararak rüya gibi bir tatile ne dersiniz? Eğer kamp tatilini planlarınıza eklediyseniz kamp tatilini daha keyifli hale getirecek önerilerimize bir göz atmalısınız!
* Çadırınızı kurduktan sonra farkettiğimiz bazı çıkıntılar canımızı sıkabilir. Bu soruna çözüm olarak ikinci bir yalıtım malzemesi olarak köpük zeminlerden yararlanabilirsiniz.
* Su dolu bir plastik bidona fenerinizi yerleştirerek çadırınızdaki ışık gücünü arttırabilirsiniz.
* Kamp ateşinize bir demet adaçayı atarak sinekleri uzaklaştırabilirsiniz.

* Çadıra girmeden mutlaka çadırın tüm havalandırmalarını açın. Bu içeride nem birikmesine engel olur, hem de iyi bir havalandırma ile daha iyi uyursunuz.
* Yedek giysilerinizi koymak için çöp torbaları alın. Bu şekilde kıyafetlerinizi ani yağmurlara karşı kuru tutmuş olursunuz.

* Şişme yatakları mümkünse tercih etmeyin. İçerisindeki hava hızlıca soğuyacağından sizi üşütür. Askeri mat veya şişirilebilir matları tercih etmeniz daha iyi olur.
* Kemeriniz ve birkaç kanca ile kullanışlı askılıklar oluşturabilirsiniz.

* Soğuk bir havada kamp yapıyorsanız; ateşte ısıttığınız suyu bir şişeye doldurup, uyku tulumunun içine yerleştirin. Sizi uzun süre sıcak tutacaktır.
* Kibritlerin ıslanıp kullanılmaz hale gelmesini önlemek için yanıcı kısımlarına mum eritip izolasyon sağlayabilirsiniz.
* Gece fenerinizin ya da başka bir pille çalışan aletinizin pili bittiyse, pilleri tersten takmayı deneyin.

* Kamp sırasında şiddetli yağmura yakalandıysanız; bir odun parçasıyla çadırınızın etrafına çizgi şeklinde hendekler açın.
* Yakıt için kullandığınız alüminyum şişelerin çevresini koli bandı ile kaplayın. Böylece ellerinizi yapıştırmadan şişenizi soğuk havalarda çıplak elle tutabilirsiniz.