Kalorisi Düşük 5 Tarif

Hepimiz diyette olsak bile yemeklerimize eşlik edecek içecekler arayışına gireriz. Fakat önemli bir noktayı gözden kaçırmamak gerekir. Hem diyete sadık kalmak hem de sağlıklı olması oldukça mühim bir nokta.
Şimdi sizlere evlerinizde kendinizinde hazırlayabileceği 5 düşük kalorili tarifi vereceğiz.
1–  Sodamızı meyve suyu ile karıştıralım. İçerisine nane ve taze meyve eklemesi yapalım. İsteğiniz doğrultusunda meyve ekleyebilirsiniz. Fakat bizim önerimiz üzüm veya yaban mersininden yana. Tadına bakarak isterseniz biraz daha nane ekleyebilirsiniz.
2- Meyve Salatası ; Lif bakımından zengin olan çilek, yaban mersini gibi meyveler eşliğinde bu güzel salatayı hazırlayabilirsiniz. Ardından buzdolabında bekletmenizi öneririz, çünkü serinlik ve tad olarak çok daha cazip bir hale geliyor.
3- Meyve Kebabı ; En sevdiğiniz meyvelerden oluşturacağınız çok hoş bir alternatiftir. Sevdiğiniz meyveleri bir çöp şiş yardımıyla dizerek hem kendiniz hemde misafirlerinize ikram edebileceğiniz güzel ve yapımı oldukça basit bir tarif.
4- Sorbe ; Sıcak günlerde belkide en serinletici şeydir sorbe. Seçtiğiniz meyveleri buz ile blenderdan geçirdikten sonra sorbe afiyetle yemeye hazır hale gelir.
5- Donmuş Yoğurt ; Dondurma tercih etmek istemediğiniz zamanlarda donmuş yoğurt sizin kurtarıcınız olabilir. Ayrıca diyetinizin sınırlarınıda bu şekilde koruyabilirsiniz. Seçtiğiniz meyveleri yoğurtla karıştırıp dondurarak enfes bir lezzet yakalamış olursunuz.