İzmir’de yüzebileceğiniz en güzel halk plajları!

İzmir, doğal güzellikleri yönünden görülmeye değer yerlere sahiptir. Dünya’nın tüm güzelliklerini toplamış ender şehirlerinden biri olan İzmir, plajlarıyla da göz kamaştırıyor İşte İzmir’de yüzebileceğiniz en güzel halk plajları;
Ilıca Halk Plajı – Çeşme: İzmir’in belki de en meşhur plajlarından olan Ilıca, yıllardır deniz keyfi yapmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Tertemiz denizi, uzun taşlık olmayan mükemmel kumsalı, soyunma kabinleri, şezlong ve diğer plaj hizmetleri ile İzmir’de denize girmek için en güzel yerlerden biridir.

Yassıca Ada Plajı – Urla: İşletmesi belediyeye ait olan bu plaj, Urla açıklarında bulunuyor. Yaz aylarında İzdeniz’in düzenlediği günü birlik vapur seferleri ile ulaşımın sağlandığı Yassıcaada, temiz mavi denizi ve sessiz ortamı ile yoğun ilgi görüyor.

Akvaryum Plajı – Karaburun: İzmir’in mavi bayraklı plajlarından biri olan Akvaryum Plajı, masmavi suları ve muhteşem sahili ile cennetten bir köşeyi andırıyor. Sakin ve doğa ile başbaşa bir tatil yapmak isteyenler için idealdir.

Akkum Plajı – Seferihisar: Berrak denizi, pırıl pırıl kumları ve sörf yapmaya uygun denizi ile oldukça dikkat çeken bu plaj, küçük bir koyu andırıyor.