İzmir’de kamp tatili yapabileceğiniz en iyi yerler!

İzmir, tüm güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir coğrafyaya sahip. Hafta sonu tatili kaçamakları için en güzeli de çadırını alıp kamp yapmak. Sırt çantası ve çadırla ekonomik bir tatil planı yapmak isteyenler bu haberimize mutlaka göz atmalı;
Acar Camping – Foça: Tarihe ışık tutan Foça’ya yakın Acar Camping bölgesinde hem huzurlu hem de doğayla iç içe bir kamp tatili deneyimi yaşayabilirsiniz. Zeytin ağaçlarıyla çevrili, dokunulmamış bir kumsalın etrafında yer alan Acar Camping, ziyaretçilerin günlük ihtiyaçlarını karşılaması için gerekli imkanları sunuyor.

Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa: Mahmut dağının esintisini görebileceğiniz bu kamp alanı, son zamanlarda kamp severlerin ilgi odağı haline geldi. Yalnızca kafa tatili yapmak isteyenler için muhteşem bir alternatif.

İngiliz Burnu – Foça: Eski Foça’ya yakın olması ve ücretsiz olması nedeniyle çok tercih edilen bir kamp yeri. 2014’te müzik festivallerine de ev sahipliği yapmış olan İngiliz Burnu’nda muhteşem deniz manzarasıyla kamp tatili yapmanız mümkün. İster özel kamp alnında, isterseniz kendinizin belirleyeceği ve ücretsiz ağaç altında kampınızı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Hipo Camp – Menderes: Hipo Kamp oldukça yüksek çam ağaçları altında kurulu bir alan. Kamp alanında karavan ve çadır alanları birbirinden ayrı durumda ve oldukça geniş sayılabilecek bir tesis. Fiyat olarak biraz tuzlu diyebileceğimiz bu kamp alanında duş, tuvalet, market, mutfak gibi günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz birçok imkan bulunuyor.