İstanbul’un en iyi ocakbaşı mekanları hangileridir?

Her kebapseverin mutlaka bir ocakbaşı deneyimi olmuştur. Ocakbaşı müdavimliği giderek yayılmakta olan bir trend. Mangalın başında yapılan sohbetlerle birlikte etin yavaş yavaş pişmesini beklemek ve kokusuyla iştahın artması muazzam bir olaydır. Biz de sizlere İstanbul’un en iyi ocakbaşı mekanlarını derledik;
Zübeyir Ocakbaşı: 2006 yılından beri hizmet veren mekan, Beyoğlu’nda bulunuyor. Beyti, çöp şiş, kaburga ve külbastı gibi sayısız ana yemeği mekanda bulabilirsiniz. Çöp Şişi, ”Tarak”ı ve sebzeli Urfa Kebabı fenomen.

Beyoğlu Ocakbaşı: Beyoğlu’nun sevilen ocakbaşı restoranlarından olan Beyoğlu Ocakbaşı, 1990 yılından kurulmuş. Kaburga ve kebap çeşitleri yanında lahmacun çeşitleri de buranın favori lezzetlerinden.

Güler Ocakbaşı: Kaburga, pirzola, şaşlık ve tabi yanına eşlikçisi mezeler. 40’a yakın kebap çeşidi, günlük çıkan 52 çeşit mezesi bulunuyor.

Umut Ocakbaşı: Hızlı servisi ve yıllardır değişmeyen ortamıyla Ocakbaşı denilince akla ilk gelen mekanlardan biri. Sade menüsü ve özellikle de Çöp Şişiyle tercih ediliyor.

Sur Ocakbaşı: Özellikle Sur kebap ve büryan kebap buranın mideleri, ağızları, dilleri, damakları bayram ettirecek iki lezzeti.