İstanbul’un en iyi nostaljik mekanları!

İstanbul’da, nostaljinin büyüsüne kapılacağınız ve zamanda yolculuk edeceğiniz bir mekan arayışında mısınız? Siz de bir günlüğüne de olsa nostaljik hatıraları yaşamak isteyenlerdenseniz bu yazımıza bir göz atmalısınız. İşte, birbirinden farklı seçenekleriyle İstanbul’un en iyi nostaljik mekanları;
45’lik Bar, Taksim: İstanbul’un önemli nostaljik eğlence duraklarından 45’lik Bar, 1995 yılından beridir nostalji severlere hizmet veriyor. Haftanın her günü 60’lar, 70’ler ve 80’ler in önemli müziklerini ziyaretçileriyle buluşturan mekan; o döneme ait plaklar, afişler ve posterler eşliğinde geçmiş günleri yeniden canlandırıyor. Ayrıca da belirtelim; Issız Adam filminin bazı sahneleri burada çekildi.
Cafe Naftalin K, Balat: Kapıdan girer girmez içinizi saran retro aşkına ‘dur!’ diyemeyeceksiniz. Sanki yıllar öncesine tesadüfen gidip, bir bardak demli çay içmeye gelmişiz. Kenarda kıvrılan kedi, dumanı tüten çaydanlık öyle sıcak ki; içtiğiniz çay önce kalbinizi ısıtıyor burada!

Nostalji İstanbul Kafe, Kadıköy: Türkiye’deki fal-cafe konseptiyle açılan ilk kafe olma özelliğini taşıyan bu mekan, fal konseptinin yanısıra; renkli dekorasyonu, 45’lik Türkçe Nostaljik müzik çeşitleriyle de dikkatleri çekiyor.
Eskici, Taksim: 80’ler 90’lar Türkçe Pop müzik mekanı Eskici Türk müzikle eğlenmek isteyenlerin favori mekanlarından. Terasında her akşam Dj’lerin çaldığı 80’ler 90’lar Türkçe pop ve nostaljik parçalarla dans ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz.