İstanbul’un çay keyfinize anlam katacağı en iyi mekanları!

Hayatımızın hep bir yerindedir çay. Ama son zamanlarda çay bahçelerinden ziyade “modern çay mekanları” bir hayli arttı. Bu sebeple sizi yaşadığınız sıkıntılı seçim yapmaktan kurtaracak en iyi çay içilebilecek mekanlarını araştırdık. Hafta sonu yapacak bir şey bulmakta zorlanmadan bu keyifli mekanları tercih edebilirsiniz. İşte İstanbul’un çay keyfinize anlam katacağı en iyi mekanları;
Pier Loti: Konu çay içmekse ilk akla gelen yerdir Pierre Loti. İstanbul’un en güzel manzarasına karşı Türk kahvenizi içtikten sonra, demli bir çay keyfi yapmak kadar güzel bir şey yoktur.
Adres: Eyüp Merkez Mahallesi /İstanbul

Dem: Bünyesinde 60 çeşit çayı barındıran mekanda Güney Afrika’nın milli içeceği kırmızı çay, tütsülenmiş çay, bitki çayları, beyaz çay, bir siyah çay çeşidi olan pu-erh, Çin ve Tayland’ın en çok tüketilen çayı oolong burada bulabileceğiniz çeşitlerden.
Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Hoca Tahsin Sk No:17, Karaköy, 34425 İstanbul
Beltaş Cafe: Ortaköy’ün enfes boğaz manzarasına karşı, yöresel örtülü masalarında çay içmenin tadı bir başka güzeldir. Taze taze gelen sıcacık çayınızı yudumlayıp boğazda gezen gemileri izleyebilirsiniz. Yazın keyfi ile kışın keyfinin aynı olduğu mekânın tatlıları da oldukça lezzetlidir.
Adres: Ortaköy Mh., 34347 Beşiktaş/İstanbul

Cha’ya Galata: Eğer çok kafanız karışmasın istiyorsanız, çalışanları epey ilgili. Bugün nasıl hissettiğinizi, tatlı sevip sevmediğinizi soruyorlar ve hedefe doğru ilerliyorlar. Sonunda damak tadınıza yakışır çay ve fotoğraf çekmeden duramayacağınız o demlik ve fincanla baş başa kalıyorsunuz.
Adres: Şahkulu Bostan Sok. No: 22/A, Galata – Beyoğlu, İstanbul