İstanbul’da piknik, en iyi nerelerde yapılır?

Yaz mevsimi geldi. Yaz mevsiminin gelmesiyle yaz aktiviteleri de başlamış durumda. Bu vazgeçilmez aktivitelerinin başında piknikler de yer alıyor. Peki bu yaz İstanbul’da piknik yapmak için nereye gidebiliriz diye soracak olursanız; işte İstanbul’da piknik yapılacak en iyi yerler;
Mehmet Akif Ersoy: Diğer bir adıyla Barışarock alanı. İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bu alan; Levent, Maslak ve Sarıyer yerleşim yerlerine yakınlığı ile avantaja sahip. Oturma alanlarına sahip bu piknik alanında masa başında oynanabilecek tüm oyunları oynamanız da mümkün.
Değirmenburnu / Heybeliada: Heybeliada İskelesi’nden indikten sonra yaklaşık 400 metre yürüyüş mesafesinde olan bu alan adada piknik yapma keyfini sunuyor. Heybeliada’nın muazzam manzarası karşısında pikniğinizi yapabilir, isterseniz hamak, bisiklet de kiralayabilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı: Bu alana Kavacık-Çavuşbaşı üzerinden tabelaları takiben gidilebileceği gibi, Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile istikametinden de karayoluyla ulaşmanız mümkün. Muhteşem bir tabiat harikası olan bu yer, binlerce çeşit ağaç ve bitki türleriyle görenleri kendine hayran bırakan bir yer.
Belgrad Ormanları: İstanbul’da piknik denilince kimin aklına gelmez ki bu yer? İstanbul’da yaşayan herkesin muhakkak gittiği Belgrad Ormanları, yazın bunaltıcı sıcağından sizi uzaklaştıran bir piknik vaadediyor.