İstanbul’da keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak su sporları!

İstanbul’da keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak su sporları!

İstanbul’la pek özdeşleştirilmeyen su sporlarının genelde yazın yapılabileceği düşünülüyor. Hem yazı beklememeniz, hem de İstanbul’dan pek de uzaklaşmadan, çok kısa mesafeler alarak, su sporları etkinliklerine katılabileceğinizi söylesek, ne dersiniz?
Dalış
Dalış yapmaya ilginiz varsa, günübirlik dalış turları düzenleyen firmalar, başlangıç seviyesinden, birçok dereceye kadar dalış eğitimleri veriyorlar.Bu firmalardan birisi, Deepist. Firmanın İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan bürosuna gidip bilgi alabilir, dilerseniz, günübirlik dalış turlarına kayıt yaptırabilirsiniz. Dünya’nın birçok ülkesine seyahatler ve dalış etkinlikleri düzenleyen firma, İstanbul içi ve çevresinde de turlar organize ediyor.
Kano
İstanbul açıklarında, kano turları düzenleyen kulüpler ve kuruluşlar da var. Bunlara örnek olarak, BODEKA (Boğaziçi Deniz Kayakçıları) kulübü, Poyrazköy, Beykoz, Keçilik Koyu ve Anadolu Kavağı gibi, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ve eserleri barındıran bölgelere düzenlediği turlarla, size denizin havasını, heyecanla aldırıyor.
Yelken
İstanbul’da yelken kulüpleri de bulunuyor. Bunlardan biri İstanbul Yelken Kulübü, Moda Deniz Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Kalamış Yelken Kulübü gibi, birbirinden farklı sahil bölgelerinde bulunan kuruluşlar da, yelken turları konusunda, size yardımcı olabilir.
Yüzme
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyarısına göre, İstanbul’da 106 noktadan, 81’i denize girmek için uygun. Denize girilebilecek noktalar arasında, en güvenli olanlar; Büyükada’daki Yörükali Plajı, Heybeliada’da Su Sporları Kulübü önü, Beykoz, Riva, Elmasburnu Plajı, Büyükada’da bulunan Seferoğlu Tesisler önü, yine Arnavutköy’ün Durusu Karaburun önü, Büyükçekmece’deki Gürpınar Sahili, Sarıyer, Rumeli Kavağı Plajı, Şile, Akçakese Akkaya Plajı, Tuzla, Marmados Sitesi önü. Yelpaze geniş, alan büyük… Kendinizi Marmara’nın güzel sularına bırakın ve doğaya bir de denizin altından bakın!