İstanbul’da hafta sonu tatilinde oyun oynayabileceğiniz mekanlar!

Meraklısı arttıkça oyun cafeleri de artıyor. Eğer hafta sonu tatilinizi sevdiklerinizle oyun oynayarak geçirmek isterseniz bu haberimize mutlaka bir göz atmalısınız! İşte İstanbul’un oyun oynayabileceğiniz en iyi cafeleri;
Ortaköy Kahvesi – Beşiktaş : Özellikle öğrenciler tarafından çok sevilen Ortaköy Kahvesi’nin dekorasyonu oldukça sevimli. Menüleri her damağa hitap eden cinsten. Burada arkadaşlarınızla keyifli bir sohbete dalabilir ve tavla, tabu gibi masa oyunları oynayabilirsiniz.
Kuka Kafe – Beşiktaş : Oyun meraklılarının popüler mekanı. Çoğunlukla üniversite öğrencileri geliyor; ama her yaştan müdavimi var. Onlarca kutu oyunu çeşidi bulunuyor. Haftanın belli günleri farklı organizasyonlar yapılıyor.

Cafe Bi Melek – Beyoğlu : Her katında ayrı bir keyif alınan Cafe Bi Melek’in dekorasyonu da göze hitap ediyor. Burada birşeyler içip arkadaşlarınızla sakince muhabbet edebilir ve Monopoly gibi oyunlar oynayıp dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.
Oyun Mühendisi – Kadıköy: Moda’daki mekan, kutu oyunları, kart oyunları ve minyatür oyunlarında sınırsız eğlence sunuyor. Kendilerini, Magic the Gathering, Yu-Gi-Oh, Warhammer ürünlerini satın alabileceğiniz, organizasyon, turnuva ve workshoplara katılabileceğiniz, aynı zamanda kafe hizmetleri veren bir oyun mabedi olarak tanımlıyorlar. Burada satılan kutu oyunlarını satın almadan, açıklarını test edebilir, ona göre seçim yapabilirsiniz.
Kafka Cafe – Beyoğlu : Galatasaray Lisesi’nin hemen yan caddesinde bulunmasından dolayı öğrencilerin uğrak mekanı Kafka Cafe’nin duvarlarında sevilen şiirler yer alıyor. Aynı zamanda farklı kek ve kurabiye çeşitleri de epey sevilesi.

Benzin – Kadıköy: Kadıköy’de Beşiktaş Vapur İskelesi’nin karşısında bulunan ve aynı anda 150 kişiyi ağırlayabilen mekânda üniversitelilerin tercih ettiği board oyunları bulunuyor. Sıralı koltuklar ve geniş masalar yemek ve oyun keyfini aynı anda yaşamanızı sağlıyor. Benzin, vapur beklerken de güzelce vakit geçirilebilecek bir yer.
Keyfi Mekan – Kadıköy : İki katlı bahçeli ve balkonlu bir mekan olan Keyfi Mekan’da oyun oynayabileceğiniz ayrı bir oda bulunuyor. İlginç tasarımıyla da epey ilgi çekip ziyaretçilerine adı gibi keyifli dakikalar yaşatıyorlar.