İstanbul’da en lezzetli Kinoa salatası nerelerde yenir?

Kinoa tahıl olmayan ama tahıl gibi kullanılan Güney Amerika’daki And Dağları’nda yetişen bir bitkidir. Kinoa, A, B, C, D, E, K vitaminlerini içeriyor ve kalsiyum, fosfor, demir oranları yüksek. Bu sağlıklı salata çeşidinin İstanbul’daki en lezzetli adreslerini sizler için araştırdık;
The House Cafe: Sağlıklı ve diyet menüsü ile popüler mekanlardan biri olan The House Cafe’de domates, salatalık, nane, maydanoz, kereviz sapı, ceviz, yeşil soğan ve nar ekşisi ile tatlandırılan Kinoa Salatasını deneyebilirsiniz.
Plus Kitchen: Organik değil, doğal tarım ürünleri kullanan bir mutfağa sahip. Yiyebileceğiniz tüm tatlılar şekersiz. Agave kullanılarak yapılıyor.

Sosa: İstanbul’un birçok merkezi alışveriş merkezi içerisinde yer alan hafif atıştırmalıklar ve sağlıklı tariflerin yer aldığı Sosa’da ızgara sebzeler, patlıcan ve biberler ile birlikte sunulan kinoa salatasına hayır diyeceğinizi sanmıyoruz.

Big Chefs: İstanbul’da pek çok şubesi olan Big Chefs, kinoa salatasını en iyi yapan mekanlardan biri. Somonlu ya da sade seçenekleri bulunmakta.
Tribeca: Bahçe yeşillikleri, börülce, zeytinyağı ve limon sosuyla birlikte sunulan kinoa salatası, mekanın favori lezzetlerinden biri.