İstanbul’da en lezzetli iftar menülerine sahip oteller!

Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezleri arasında yer alan iftar menüleri oldukça önemlidir. Biz de sizlere İstanbul’da en lezzetli iftar menülerine sahip otelleri derledik;
Swissotel The Bosphorus, Istanbul Dünyanın önde gelen oteller zincirinin bir üyesi olan Swissotel, keyifli Ramazan buluşmaları için unutulmayacak bir adres. Sabrosa’nın özel açık büfesi, meşhur yöresel lezzetlerle daha da zengin. Bu lezzetler arasında Medine hurması, Hatay’dan özel olarak gelen tuzlu yoğurt ve organik nar ekşisi, güveçte manda yoğurdu, Kars’ın meşhur Kaşkaval peyniri, Kastamonu’un siyez bulguru, Fellah Köftesi, Güneydoğu Anadolu’nun baharatlarıyla hazırlanan dolmalar, Ege’nin özel üretim zeytinyağı ile yapılan Ege mezeleri, Antep’den gelen özel üretim antep fıstıklı ev baklavası bulunuyor.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul İstanbul Boğazı üzerindeki konumu ile Osmanlı İmparatorluğu’na ait tek Saray ve Otel, Çırağan Palace Kempinski, Ramazan ayı boyunca, Tuğra ve Laledan Restoran’da, İstanbullulara, klasik Türk ve Osmanlı yemeklerinden farklı lezzetlerin bulunduğu ziyafetler sunacak. Fırından taze çıkmış sıcacık ramazan pideleri, çorba çeşitleri misafirlere sunulacak başlangıçlardan sadece birkaçı. Ara sıcaklar, çeşit çeşit salatalar, ana yemek olarak sunulan süt kuzusu tandır, ege fileto lagos ızgara, dinlendirilmiş ızgara antrikot, piliç topkapı gibi ana yemek seçenekleri ve onlara eşlik eden Osmanlı şerbetleri gerçek bir iftar ziyafeti sunacak. Açık büfede sunulan baklavalar, Osmanlı lokumları, kaymaklı tel kadayıfı, revani, fırınlanmış cevizli bal kabağı, zerde, keşkül, kazandibi ve güllaç gibi geleneksel tatlı çeşitleri de çay veya kahveyle birlikte gecenin sonunda sohbetleri tatlandıracak.

Hilton İstanbul Bosphorus Hilton İstanbul Bosphorus, Ramazan ayını, eşsiz İstanbul manzarasının eşlik ettiği Bosphorus Terrace Restaurant’taki açık büfe iftar yemeği ve hem Boğaz hem bahçe manzaralı Veranda Terrace’da servis edeceği iftar set menüleriyle karşılıyor. Bosphorus Terrace Restaurant’ta açık büfe olarak sunulacak iftar yemeğinde, iftariyelikler, zeytinyağlı soğuk başlangıçlar, salatalar, börek çeşitleri, kebap çeşitleri, levrek buğulama ve farklı seçeneklerin olduğu geniş bir seçki yer alacak. Fıstıklı baklava, zerde, aşure, künefe ve hurma tatlısı gibi tatlı çeşitlerine Osmanlı şerbetleri eşlik edecek.

Shangri-La Bosphorus, İstanbul Lezzet tutkunlarını, uluslararası gurme kültürlerin farklı tatları ile buluşturan Shangri-La Bosphorus, Ramazan’a özel hazırladığı iftar büfesinde, çorba çeşitlerinden zeytinyağlılara, pidelerden et yemeklerine kadar iştah kabartan ve sofralara lezzet katan birçok seçenek yer alıyor.