İstanbul’da en leziz falafel nerede yenir?

Falafel bizim mercimek köftemiz ile mücverimiz arasında oldukça doyurucu bir yemek türü. Humus ve künefe gibi artık tüm Ortadoğu mutfak kültürüne mal olmuş olan bu yemeğin İstanbul adreslerini sizler için listeledik;
Kikero: Özellikle işletme falafel ağırlıklı olarak hizmet veriyor, farklı seçenekler, farklı fiyatlar derken biraz kararsızlık yaşamanız olası. Menülerinde falafel dışında tebbule, fettuş gibi Ortadoğu lezzetleri de mevcut olan ve vejetaryenler için değişik alternatif yaratıyor.
Adres: Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Caddesi No:1 Beyoğlu /İstanbul

Parsifal Restaurant: İstanbul’da 1996 senesinde açılmış vegan & vejetaryen konseptli bir mekan burası. Vegan ve vejetaryen beslenme anlayışını Türk ve dünya mutfağıyla birleştiren mekanda lezzetli ve karın doyurucu menüler de mevcut.
Adres: Kurabiye Sk. No:9 Beyoğlu – İstanbul

Falafel House: İster sandviç arası ister porsiyon olarak tercih edebileciğiniz falafeline bir de özel sosu eklediklerinde daha da damak zevkinizi taçlandırıyor bu mekan. Falafel içerisinde nohut, sarımsak, yeşil soğan ve baharatlar, yanında genişçe bir alana yayılmış humus, üzerinde yağı, yanında küp domatesi, yeşilliği, havucu, soğanı, mor lahanası ve sosları ile sizi karşılıyor.
Adres: Şht. Muhtar Bey Cd. No:19 Beyoğlu – İstanbul

Upper West Side: İçeriğinde nohut kullanılan türden, Lübnan usulü, bol maydanozlu… Wrapper olarak da alabileceğiniz gibi özel yapılmış ekmekler içinde de alabiliyorsunuz.
Adres: Adres: Cevahir AVM – 5. Kat, 34360 – İstanbul
Nakka Cafe Bistro: Nohuttan yürüyen, baharatla, yeşil soğanla falafelleri şenlendiren, sakin atmosferi, müzikleri ile menü içerisinde size bu lezzet kolajını sunan güzel mekanlardan biri. 4 adet falafel yanında bulgur, havuç, yeşillikler ve humus ile 16 TL’ye servis ediliyor.
Adres: Tımarcı Sk. No:4, 34160 Şişhane – İstanbul