İstanbul’da en iyi waffle nerelerde yenilir?

Waffle aslında Belçika asıllı bir hamur tatlısı olsa da ülkemizde de yaygınlaşmış durumda. İçine çeşit çeşit çikolatalar, şekerlemeler ve taptaze meyveler konularak yapılan waffle’ın İstanbul’daki en lezzetli adreslerini sizlere listeledik;
Ab’bas Waffle: Her ne kadar 40’a yakın malzemesiyle seçim yapmakta zorlasa da daha waffle’ın waffle olmadığı zamanlarda (1983) bu mekan vardı. İstanbul’un hemen hemen her yerinde var: Kemerburgaz, Bakırköy, Beşiktaş, Bağdat Caddesi ve merkezi olan Bebek.

Waffle House: İstanbul’da Yeşilköy’ün merkezindeki waffle House, 10 yıldır waffle üzerine uzmanlaşmış bir mekan. Asıl spesiyalitesi waffle ama Meksika ve İtalyan mutfaklarından seçilmiş yemekler sunuyor, mantı, salata ve makarnalarıyla da ilgi görüyor. waffle yapımında mevsim meyveleri, çikolata ve şekerlemeler kullanılıyor.
Charly Temmel: İnsanı gördüğü anda etkisi altına alan ve kendini dükkandan içeri atmasına sebep olan dondurma topları ile dükkanın hemen girişindeki sıcak krep makinesi ve Nutella akıllara zarar bir kombinasyon oluşturuyor. Meyveli, dondurmalı ve meyveli, hemen hemen hiçbir yerde karşınıza çıkmayacak yaban mersinli, son olarak da Nutella mousse buradaki waffle çeşitlerinden.
Adres: Asmalımescit Mah İstiklal Cad. No: 152/B Beyoğlu, İstanbul

Moda Cup: 1968 yılından bu yana waffle yapan işletmecisinin 9 yıl önce açtığı Moda Cup, tatlı, kurabiye ve waffle hizmeti veriyor. Moda Cup’ın çikolataları özel olarak üretiliyor. Özel kutularda 65 waffle çeşidi sunuluyor. Kafenin spesiyalitesi olan özel kaymaklı waffle çok ilgi görüyor.
Adres: Moda Caddesi No: 264 Kadıköy İstanbul.

Kemal Usta Waffles: Portakal Burda Kal, Kontrolsüz Enerji, Uykusuz Geceler, Limon Mayhoşum, Duvarda Yürüten, Yoldan Çıkaran, Git Geliyorum sizi meraklandıracak ve tatlıya boğacak alternatiflerden. Kadıköy’de yer alan bu mekan, diğer wafflecıların aksine minik değil. Tuzlu waffle’ları ile çok konuşulan bu mekan, Ton balıklı, tavuklu ve hatta somonlu waffle’larla da diğerlerine fark atıyor.

Wafflestop: Beylikdüzü’nde bulunan bu mekanda sınırsız çikolata, taptaze meyveler ile kendi waffle’ınızı kendiniz yapıyorsunuz, ister elde ister tabakta yiyorsunuz. Yanına bir de dondurma eklemek isterseniz, o da mümkün.