İstanbul’da en iyi kokteyl nerelerde içilir?

Sıcak yaz aylarının en trendi ve havalı içeceğidir kokteyller. Yaz sıcaklarını birbirinden leziz kokteyllerle keyfe dönüştürmeye ne dersiniz? İşte İstanbul’da en leziz kokteylleri içebileceğiniz mekanlar;
Geyik Coffee Rostery & Coctail Bar: Mekana adımınızı atar atmaz sizi pek de geniş sayılmayan mekânın yarısını kaplayan devasa bir bar karşılıyor. Burası daha önce hiç karşılaşmadığınız bir konsept. Burada sadece üç şey var. Kokteyl, kahve ve sohbet. Cihangir’in en sevilen mekanlarından biri olan bu bar alışılmışın dışında kokteyller sunuyor.

Lucca: Ödüllü kokteylleriyle nam salmış olan bu mekan Bebek’te bulunuyor. Lucca’nın en önemli özelliği şıklık ve sosyalliğin rahatlık ve samimilikle bir arada olması. 4 mevsim dopdolu olan Lucca’nın ödüllü kokteyllerini mutlaka denemelisiniz.

Parantez Bistro: İstanbul gece hayatının marka haline gelmiş mekanlarından Parantez, Taksim’de bulunuyor. Birbirinden eğlenceli isimli kokteylleriyle popüler olan bu mekan, fiyatlarıyla da cezbedici.

La Mancha: Beşiktaş’ta bulunan mekanın uzun, ahşap barına oturduğunuzda tüm mekâna sırtınızı dönüp sadece Boğaz manzarasıyla içli dışlı oluyorsunuz. Margharita ve Martinileri ile öne çıkan mekanda Sweat&Sour Margharita, Apple Martini, Mint Collins denemeye değer.

Kafe Pi: Türkiye’deki bir çok ilde üniversite öğrencilerinin uğrak noktası olan Kafepi, Beşiktaş’a yolu düşenlerin vazgeçilmez mekanıdır. “Hayatı Pi’ye al” mottosuyla çalışan mekan, eğlence odaklı leziz kokteyller hazırlıyor.

Ravouna 1906: Beyoğlu’nda bulunan bu mekan, kaliteli içkiler ve taze meyvelerle hazırlanan kokteylleriyle büyülüyor. Her şeyi özenle hazırlayan Rouve 1961, kokteylde de titiz davranan nadir mekanlardan.