İstanbul’da en lezzetli köfte nerelerde yenilir?

Köfte konusunda pek zengin bir tarihe sahip olan ülkemizde farklı yörelerden köfte çeşitlerini bulmamız da mümkün. Çoğu zaman bu çeşitlilik seçim yapmamızı da zorlaştırabiliyor. Türk mutfağının en önemli lezzetlerinden olan köfteyi tadabilmeniz için İstanbul’un öne çıkan köftecilerini sizlere sunuyoruz;
Namlı Rumeli Köftecisi: Yumuşacık köfteleri, piyazı ve sonunda mideye indireceğiniz irmik tatlısı gününüzü mükemmel kılmaya yetecek.
Adres: Hocapaşa Mahallesi, Hocapaşa Sokak, No 9, Fatih, İstanbul
Tarihi Merkez Efendi Köftecisi: 50 yıl önce el arabası ile köfte satan Ahmet Usta’nın lezzetli köfteleri zamanla küçük bir dükkâna, oradan da Zeytinburnu Merkezefendi’ye ulaşmış durumda. İkinci kuşak tarafından işletilen mekân, sadece cuma günü yapılan kuzu incik gibi eski geleneklerini sürdürüyor. Eğer hafta sonu giderseniz kapıda gördüğünüz kuyruğa ve köftenin yanında içeceğiniz ayranın üzerindeki köpüğün bolluğuna şaşırmayın.
Adres: Merkez Efendi Caddesi Merkez Sokak No: 35, Zeytinburnu

Köfteci Mustafa: Salaş bir mekan olması, esnaf lokantası görünümünü veriyor. Mangalda kızartılan ekmeklerden yumuşak içi sulu köftelerine piyazına kadar her şey dört dörtlük.
Adres: Mercan (Tığcılar Sok) Camii Çıkmazı No:3/B Beyazıt, İstanbul
Meşhur Filibe Köftecisi: Bu lezzetli köfte, yapılışında etinin yıllardır aynı yerden alınması dışında herhangi bir sır barındırmıyor. Asıl sır ise köftelerin büyüklüğü ve pişirilme tarzı. Pişirmedeki hüner sayesinde pişkin ama içi sulu kalabiliyor. 1893 yılından beri ağızlarda şenlik yaratan bu köftecinin menüsü o gün bugündür aynı. Yüzde yüz dana etiyle hazırlanan ve içinden su fışkıran köfteler, ızgara biber ve domateslerle servis ediliyor.
Adres: Hocapaşa Mahallesi, Ankara Caddesi, Hocapaşa Sokak, No 3, Fatih, İstanbul

Ekspres İnegöl Köftecisi: Özellikle çevre çalışanlarının rağbet ettiği Ekspres İnegöl Köftecisi’nin köftenin yanında servis ettiği biber turşusu çok lezzetli. Özellikle de kaşarlı köftesi şiddetle öneriliyor.
Adres: Muvakkıthane Cd. No:29