İstanbul’da en güzel Burger, nerelerde yenilir?

Türkiye’de hamburger kültürü iyice yaygınlaşmaya başladı. Bununla beraber yeni alternatifler de çoğalmakta. Biz de İstanbul’un parmak yedirten en nefis burger mekanlarını sizler için araştırdık;
Baltazar: Karaköy’de açıldığı günden beri burgerseverlerin karnını doyuran, canın boğazdan geldiğini bir kez daha kanıtlayan Baltazar, ikinci mekanını Caddebostan’a açtı. Mekanda sadece burger yok tabii; kasap köfte, antrikot, t-bone steak ve dallas steak; et tutkunlarına damak şöleni yaşatıyor.

Komşu Burger: Kömür ateşinde pişen etleri, 150 ve 180 gramlık burger boyutları ve isteyene menüde patates kızartması yerine soğan halkası seçeneğiyle muhteşem bir lezzet sunan bu mekan Levent’te bulunuyor.

Virginia Angus: Eminönü’nde balık ekmek yemekten sıkılanların gözde yeri olan bu mekanda özellikle de acı sosuna hayran kalacağınız “New York Burger”’i öneriyoruz. Birçok mekanda olduğu gibi burgerler, patates kızartması ile servis ediliyor.

Mano Burger: Asmalımescit’in sevilen hamburgercisi Mano Burger 2010 yılının Ocak ayında açıldı. İstanbul’da şuan 5 şubeye ulaşan Mono Burger hızlı adımlarla ilerliyor. İlk şubeleri Beyoğlu Tünel’de açtıklarında Amerika’da oluşmuş birikim ve deneyimlerini ortaya koyarak Mano Burger’ı açtılar.

Burger Lab: 200 gramlık burger köftelerinin kıyması zırhla çekiliyor. Et olarak yerli düve kullanılıyor. Etin içinde baharat olarak sadece tuz ve karabiber var. Hamburger Çeşitleri: Classic, Cheesy, Mad Burger, Lab Burger, Crack, Olivy, Hand Made, Soujouk, Iceburger. Şubeler: Karaköy, Akmerkez, Ataşehir

Biber Burger: Beşiktaş’ta bulunan bu mekanda, Biber, Romesco, Amarillo, Louis, Rokfor, Pastrami ve Jetlag Buster; gibi burger çeşitleri bulunuyor. Yanında patates vazgeçilmez tabii ki ama burada burger eşliğinde gelen bir diğer şey de kurutulmuş kırmızı biber.