İstanbul tatilinde ücretsiz keşfedebileceğiniz müzeler!

İstanbul tatilinde ücretsiz keşfedebileceğiniz müzeler!

İster yurt içi ister yurt dışı olsun, tatile çıkarken gittiğiniz yerin müzelerini, gezmek ayrı bir keyif verir. Müzeler, tarihe yakından tanıklık etmek ve genel kültür açısından önemli kaynaklara ulaşmak isteyenler için eşsiz bir deneyim. Birçok alanda çok sayıda müze barındıran İstanbul, kültür ve tarihi geziler için muhteşem bir şehir. Peki İstanbul’da hangi müzeleri ücretsiz gezebiliriz?
İstanbul Modern Sanat Müzesi: Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, Karaköy sahilinde bulunuyor. Müzede sürekli serginin dışında dönemsel sergiler de düzenleniyor ve hem sanat eserleriyle hem de manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Sakıp Sabancı Müzesi: İstanbul’da Boğaziçi’nin en eski yerleşimlerinden Emirgan’da bulunan müzeyi her Çarşamba ücretsiz gezebilirsiniz. Her zaman farklı ve önemli sergileriyle İstanbul’un en önemli müzelerinden biri olmuştur.

Osmanlı Bankası Müzesi: Türkiye’nin ilk özel banka müzesi olan Osmanlı Bankası Müzesi, Salt Galata ile aynı binada bulunuyor. Bu müzede Osmanlı Devleti’nin son dönemde ekonomik yapısı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Orhan Kemal Müzesi: Orhan Kemal’in anısını yaşatmak üzere İstanbul-Beyoğlu’nda kurulan müze, Cihangir’de bulunuyor.

Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi: Çarşamba ve Pazar günleri ücretsiz olarak gezilebilen Mehmet Arsay Müzesi otomobil üzerine tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Dünyanın dört bir köşesinden getirilen yüz binlerce liralık klasik otomobiller, Mehmet Arsay Otomobil Müzesi’nde sergileniyor.