Hayvanseverlerin ziyaret edebileceği en güzel doğa otelleri!

Eğer sizin de doğaya ilginiz varsa, televizyonda ve belgesellerde gördüğünüz hayvanları canlı canlı görmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Tabi ki “hayvanat bahçesi” adı altında hizmet veren hayvan hapishaneleri, bu isteklerinizi yerine getirir. Ama bu gibi yerleri dolaşırken, bu hayvanların özgür bir şekilde hareket edememeleri ve içlerinden bazılarıyla etkileşime geçememeniz ve onları o halde görmeniz canınızı az da olsa sıkabilir.
Sanctuary Makanyane Safari Lodge;
Yaşamış olduğu doğal yaşamın dengesini bozmayacak düzende üretilen bu lüks yapı, Güney Afrika’nın eşsiz ve benzersiz güzellikleri ile misafirlerine unutulması çok zor bir deneyim yaşatıyor. Seyahat sevenlerin ve hayvan severlerin mutlaka görmesi gereken ülkelerin arasında ilk sıralarda yer alan, Güney Afrika’dır. Bu lüks yapı çevresinde ki doğal yaşam alanlarıyla etkileşim halinde. Yani bu eşsiz yapının konforlu yatağında günün yorgunluğunu atabilir ve sonra, kendinizi bir züraha’nın boynundan kayarken bulabilirsiniz.

Emirates One&Only Wolgan Valley;
Eşsiz ve benzersiz doğa harikalarıyla çevrili, sizde çok lüks bir konaklama mekanı arıyorsanız, ödülleri hiç bitmeyen Emirates One&Only Wolgan Valley mekanına bir göz atın. Avustralya’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Büyük Mavi Dağlar alanlarında isimlendirilmiş olan bu lüks yapı, doğal yaşamı korumak için inşa edilmiş. Avustralya’ya özgü birçok canlıyla yüz yüze, daha önce yapmadığınız bir tatile ulaşabileceğiniz Emirates One&Only Wolgan Valley mekanı, hayvanseverlerin ve doğa tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken otellerden biri.
Giraffe Manor;
Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri Kenya, volkanik patlamalardan sonra ortaya çıkan ve gidip görmeniz gereken dünyanın en etkileyici yapıları arasında bulunan Nabiyotum Krateri gibi, doğa muhteşemliğine evin kapısını açıyor. Güzellikleri gözler önüne çeken bu eşsiz Afrika ülkesi, bünyesinde barındıran Giraffe Manor doğa tutkunlarını oldukça etkiliyor. Kenya’nın başkenti Nairobi eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Butik olan otel sabah ve akşam saatlerinde ziyarete gelen zürafalarda eğlenceli zamanlar yaşamanızı sağlıyor.

Sanctuary Stanley’s Camp;
Eğlenceli bir safari tatilinin vazgeçilmez otellerinden biri olan Sandibe Okavango ile benzer bir yerleşime sahip olan Sanctuary Stanley’s camp, lüks barakalarında kalırken fillerin de doğal yaşam tarzlarına şahitlik etmenize yardımcı oluyor. Ve Sanctuary Stanley’s camp, Angola’nın dağlık alanlarında ve Kalahari Çölü’ne olduça yakın bir yerleşme merkezinde bulunur.

Jamala Wildlife Lodge;
Avustralya’nın başkenti Canberra’da yabani hayat ile yüz yüze, eşsiz ve benzersiz bir tatile kim hayır diyebilir? Avustralya’daki Ulusal Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu içerisinde bulunan Jamala Wildlife Lodge, bu olağan üstü deneyimi ile sizleri kavuşturacak. Ve vahşi hayvanların ziyaretçileriyle etkileşime geçmelerine olanak sağlıyor. Sizde Jamala Wildlife Lodge otelinde konakladığınız sürece devasa hayvanları, kedigillerin başlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Sasaab Lodge;
Vahşi hayvanlarla iç içe geçen yolculuğunuz, Kenya’nın Ewaso Nyiro Nehri’nde son bulmaktadır. Otel havuzunda rahatlarken, bir yandan da vahşi doğanın keyfini yaşayabilirsiniz. Sizde belgesellerde ki hayvanların kendilerine ait doğal yaşam bölgelerinde onları takip edip onları daha yakından görmek gibi bir hayaliniz varsa, listemizde sıraladığımız bu 6 otelin sizlere birçok yardımı dokunacak. Bu lüks otellerin her biri, ziyaretçilerine ve misafirlerine sonsuz kapılarını açıyor.